Jídlo před cvičením – kdy a co jíst?

Domů » Jak zhubnout » Jídlo před cvičením – kdy a co jíst?
sport

Pravidelný pohyb je důležitý k posílení těla, formování problémových partií a právě jídlo, které sníte hodinu před cvičením, bude rozhodovat o úspěšnosti ve shazování kil a zpevňování těla. Jak tedy skloubit cvičení a jídelníček tak, abyste hubli a formovali postavu? Před cvičením je vhodné tělo zásobit energií ze sacharidů a naopak se vyhnout vláknině, kterou najdeme třeba v celozrnném pečivu, luštěninách, pohance a jablkách. Vláknina totiž zpomaluje přestup sacharidů do krve, což se nehodí pro cvičení.

Kdy doplnit bílkoviny?

 snídaně

Hodinu před cvičením je ideální čas, kdy tělo dokáže zužitkovat všechny přijaté kalorie a hlavně je neukládat v podobě tuků jako pneumatiku okolo břicha nebo tlustých váčků v okolí stehen. Neznamená to ale, že šedesát minut před cvičením je vhodné spořádat dort se šlehačkou, ale sáhněte raději po kvalitních bílkovinách – například libovém kuřecím masu nebo tvrdém nízkotučném sýru. Když se chystáte ke cvičení v odpoledních hodinách, dbejte na zdravou a vyváženou stravu od rána a to nejlépe každé tři hodiny. Tři až čtyři hodiny před cvičením si dejte větší jídlo, naopak se vyhněte těžko stravitelným pokrmům, které trakt musí zpracovávat i déle než čtyři hodiny! Ideální svačinka před tréninkem je například lehký smoothie koktejl, müsli tyčinka bez sladké polevy nebo vaše oblíbené ovoce. Po cvičení při redukci váhy by večeře měla být lehká a obsahovat vysoký podíl čerstvé zeleniny a libového masa s vejcem či luštěninami.

 cvičení

Jestliže jdete cvičit ráno, pak si dejte alespoň něco malého ihned po probuzení, v čem jsou sacharidy. Ihned po probuzení si dejte sklenici vlažné čisté neperlivé vody, která nastartuje spalování. Vhodnou snídaní před ranním tréninkem může být smoothie z džusu z jednoho pomeranče s dužinou a hrstí rukoly nebo třeba dvě lžíce jogurtu a čtyři větší jahody. Po tréninku si dopřejte vločky s ovocem a jogurtem a zdravými semínky. Nic nezkazíte ani bohatou snídaní se zeleninou a tmavým chlebem s vejcem.

Autor úvodního obrázku:  Go Sport Live

Autor obrázku v textu:  rennes.i

Autor obrázku v textu:  PhenteraminŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz