Dá se hubnout při sedavém zaměstnání?

Nedostatek pohybu a času na jídlo a celý den strávený u počítače – ano, o tom je sedavé zaměstnání! Ale i v tomto případě můžete zhubnout. Pomalejší průběh diety nebo v horším případě jen postupné přibíraní, který si mnoho lidí omlouvá tím, že má sedavé zaměstnání, se vás týkat vůbec nemusí! Hubnout mohou všichni. Zapomeňte na výmluvy a inspirujte se tipy, které skvěle spojí dietu a práci v kanceláři.

Promyšlený jídelníček

OFFICE

Strava, kterou si při sedavém zaměstnání můžete dovolit, by měla být pravidelná a dostatečně vyvážená. To znamená, že už den předem byste si měli přichystat svačinky a také oběd a vyhnout se tak rychlým obědům v kantýně či závodní jídelně. Do jídelníčku zahrňte dostatek ovoce a zeleniny a nezapomínejte se opravdu pravidelně najíst tak, aby vás nedohonil ukrutný hlad. A pozor! Nezapomínejte při ranním spěchu ani na snídani. Ta je pro vaše trávení a zejména energický nástup do nového dne více než důležitá. I zde platí všeobecně známé pravidlo, které říká, že sacharidy a cukry je lepší přijímat v dopoledních hodinách, odpoledne a večer by měla převažovat strava lehčí bez těžkých tuků a cukrů. Z jídelníčku úplně vyřaďte dresinky, chipsy, tyčinky a majonézu.

koktejl

Nedostatek pohybu je dalším z faktoru, který se podepisuje na tloustnutí v případě sedavého zaměstnání. Nevyhýbejte se schodům, protahujte se, pravidelně se projděte, udělejte pár dřepů, a pokud je to možné, do práce jděte pěšky! Ale i přes snahu v práci je nutné se pohybu věnovat více. Ideální je cvičit alespoň dvakrát týdně, nejlépe pod dohledem instruktora. Když to ale nejde, je vhodné se cvičení věnovat alespoň doma a to vždy minimálně 30 minut. Sedavé zaměstnání je mnohdy jen pouhou výmluvou. Při troše snahy a vůle se vám podaří zhubnout a dosáhnout cíle v jakémkoli prostředí!

Autor úvodního obrázku: star5112

Autor obrázku v textu: citirecruitment

Autor obrázku v textu: CatalinaLinkava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend