Zbraně proti cukru

Domů » Jak zhubnout » Zbraně proti cukru
cukr4

V prvním díle jsme si řekli něco málo o bílém sladkém kamarádovi cukru, který najdete prakticky ve všech potravinách, ať už jako konzervační látku, ochucovadlo nebo přísadu pro vyrovnání chutí. Víte ale, jak se účinně bránit cukrům? Jak zhubnout, zbavit se uložených tuků a konečně proměnit své tělo ve štíhlou symfonii svalů? Upozorňujeme vás, že to bude dřina, ale výsledek bude stát za to!

Jezte více vlákniny

oříšky

Na samotném začátku vaší cesty bez zbytečných cukrů musíte udělat zásadní krok – vyřadit ze svého jídelníčku veškeré limonády, slazené vody a džusy. Podle studií vychází až 33 procent konzumovaných cukrů právě na tyto nápoje. Žízeň uhasíte čistou vodou, nejlépe neperlivou nebo jemně mineralizovanou, ovocnými čaji či bylinnými odvary. Čaje se dají pít i vychlazené a když si k nim v parných dnech přidáte led, mátu a kousky čerstvého ovoce, dostanete zdravější a osvěžující letní nápoj. nezapomínejte, že kalorie by měly být jedeny, ne vypity. Rovněž se zaměřte na pojídání většího množství vlákniny. Právě vláknina snižuje glykemický index a tím pádem i inzulínovou reakci, o které jsme psali v předchozím díle. V praxi to znamená, že při nakupování míjejte regály s čokoládami a bonbony, ale zamiřte rovnou pro celozrnný chléb, celozrnné či žitné těstoviny, loupanou rýži. V jídelníčku by rovněž neměly chybět fazole, čočka a další luštěniny. Jídelníček si zpestřete ořechy a semínky, jež se hodí do salátů i jídel.

cvičit

Pokud si na Vánoce nedokážete odepřít televizní maraton s tácem cukroví nebo patří k vašim pravidelným činnostem pečení nedělní buchty, koláče či bábovky, snažte se alespoň snížit množství použitého cukru v receptu na polovinu. Využít přece můžete k doslazení i jiných pochutin – skvělé je ovoce, ořechy nebo kvalitní čokoláda. Při nakupování čtěte pozorně i etikety potravin. Pokud je cukr vyjmenován mezi prvními třemi složkami, mělo by se s ním zacházet opatrně. U tekutin by měl být obsah kalorií menší než 5, tzn. 21 kJ a méně. Výjimkou je mléko, které přirozeně obsahuje laktózu. Pevné potraviny by měly mít zase alespoň 3 gramy vlákniny ve svém složení. A bohužel, ani milovníci jídla se nevyhnou naší poslední radě. Jako v téměř každém článku slyšíte o cvičení, ani dnes tomu nebude jinak. Jedině pravidelným pohybem zlepšíte inzulinovou citlivost a navíc místo ukládání tuků ho začnete pořádně spalovat.

Autor úvodního obrázku: AJC ajcann.wordpress

Autor obrázku v textu: s58y

Autor obrázku v textu: DougMillingtonŠtítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz