Zacvičte si BOSU!

Domů » Cvičení » Zacvičte si BOSU!
bosu1

BOSU představuje moderní způsob cvičení, který umožňuje zpevnit kompletně celé tělo. Žádný sval nezůstane neaktivní a to díky balanční cvičební pomůcce, které má půlkruhovou konstrukci. Ke cvičení se používají obě strany BOSU (vypouklá i plochá), cviky jsou rozmanitě náročné a využít jej můžete nejen pro zpevnění, ale také pro celkové posílení kondice a při redukci hmotnosti a tuku.

BOSU – cvičení vhodné pro všechny

 bosu2

BOSU je cvičení, které zvládne každý bez rozdílu věku či pohlaví. Pokud zvolíte cvičení ve skupinách, instruktor vám poradí, do kterých cviků se pouštět a jak je správně provést. A pokud se rozhodnete cvičit doma, pak začněte rozhodně od jednodušších cviků. Mezi základní cviky patří kliky a výpady. Kliky se provádějí tak, že BOSU je vypouklou stranou otočeno k zemi, rovná část směřuje vzhůru. Zaujměte polohu klasickou pro kliky, umístěte ruce na strany BOSU a tlačte dlaněmi směrem do něj. Nezapomínejte na rovnou páteř, bez prohnutí v bederní části zad. Při výpadech je BOSU položeno rovnou stranou na zemi. Zvedněte nohu na vrchol BOSU a aktivně do něj tlačte celým chodidlem. Nohy střídejte a opět nezapomínejte na napřímenou páteř a plynulý pomalý pohyb. Na BOSU můžete provádět různé cviky, které také zocelí vaši rovnováhu, a při takovýchto balančních cvicích ucítíte opravdu každý sval.

BOSU v různých variantách

 bosu3

BOSU si můžete zacvičit v několika variantách, záleží pouze na vás, jaký program zvolíte. Můžete vyzkoušet CARDIO cvičení, kdy dynamicky zapojíte celé tělo a začnete spalovat tuky. Další variantou je hodina, která je více zaměřena na posilování ochablých svalů a hlubokého stabilizačního systému, třetí varianta je spojením spalování a posilování a poslední variantou je BOSU v pomalém tempu s cílem posílit stabilizační systém. Ať si vyberete jakoukoli variantu, věřte, že díky BOSU ucítíte každý sval v těle!

Autor úvodního obrázku: sandownsportscentre

Autor obrázku v textu: zouhirkharmaz

Autor obrázku v textu: pullsh_active

 Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz