Krabičková dieta – jak vybrat správnou?

Domů » Dietní jídelníček » Krabičková dieta – jak vybrat správnou?
krabickova1

O krabičkových dietách jste zajisté slyšeli před několika lety, kdy se tento stravovací styl v plastových dózách o přesně vyměřeném množství potravin proslavil a zažil obrovský boom. Tehdy na krabičkový systém najelo obrovské množství žen i mužů a ušetřili si tak nejen domácí vaření, ale uspořili peníze za restaurace, sladkosti a potraviny vůbec. Mnoho z nich ale dlouho nevydrželo jednak cenový nápor a rovněž snižující se kvalitu dodávaných jídel. A není se čemu divit – trh je přesycen společnostmi nabízející služby krabičkových diet. Jak si tedy vybrat tu správnou a na co při výběru dbát?

Pro i proti

termo

Mezi přední výhody stravování pomocí krabiček je pravidelnost a bezesporu i časová úspora. Navíc nemusíte vařit, jídlo vám přivezou až domů a můžete se těšit na vyváženou pochoutku, takže odpadá počítání kalorií. Bohužel, i krabičkové diety mají své zápory. S donáškou se nenaučíte zdravě nakupovat ani vařit, mnohdy je menu poskládané tak, že si nemůžete vybrat to, na co máte právě chuť a hlavní nevýhodou může být i cena, která je mnohdy vyšší, než kdybyste si vařili sami doma. Pokud vás ale nevýhody neodrazují, vybírejte důsledně. Zaměřte se na webové stránky, které jsou vizitkou firmy a pokud obsahují všechny podrobné informace, zajisté vám bude mít společnost co nabídnout. Důležitý je i energetický příjem, o kterém by měla firma informovat a možné osobní konzultace s dietologem, popřípadě navržení stravování na míru. Rovněž by skladba jídel měla být odlišná pro ženy a muže a dopředu byste měla znát nejen ukázkový jídelníček, ale také týdenní obsah jídel, které budete jíst. Společnosti zabývající se rozvážkou zdravých jídel, jež vás mají podpořit ve zdravém životním stylu a hubnutí, by měly nabízet i výživové informace včetně odborného zázemí. Samozřejmostí je pak flexibilita a hygiena rozvozu. Tím máme na mysli, zda se i vaše krabičková strava přiváží v chladicích autech, boxech nebo termotaškách.

Scale with tape measure bow

Před zahájením pravidelného nakupování krabičkových diet si vyzkoušejte třeba ukázkový týden, kdy poznáte chuť jídla, způsob dopravy, domluvy a celkový dojem ze zvolené firmy. Ani cenu byste neměli opomíjet. Spočítejte si, kolik vás krabičková dieta bude stát, na kolik vyjde domácí vaření a zda vám poměr cena – kvalita opravdu vyhovuje. Mnoho žen spokojeně vystavuje na obdiv své křivky poté, co začali s krabičkovou dietou a vřele ji doporučují. Pokud tedy najdete i vy stabilní a kvalitní společnost, máte našlápnuto na zdravější cestu stravování a potažmo i hubnutí.

Autor úvodního obrázku: Lunch Matters

Autor obrázku v textu: lanisia27

Autor obrázku v textu: Julie’s PicturesŠtítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz