Co vám může nabídnout Pilates?

Domů » Cvičení » Co vám může nabídnout Pilates?
pilates úvod

Hledáte cvičení, při kterém nebudete těžko popadat dech, ale přesto posílíte svaly a upevníte kondici? Pak nemusíte hledat žádné speciální cvičení. Ohebnost a kontrolu sami nad sebou můžete získat i díky velice dobře známému cvičení Pilates, které vzniklo již na počátku 20. století. Popularita ani po více něž sto letech neuhasíná, a naopak se těší velké oblibě. Řízený a opakovaný pohyb je základním kamenem Pilates. Naučte se také efektivně protáhnout každý sval na těle.

Na cvičení přibalte podložku

pilates cvik

Pilates je cvičení, které můžete dělat ve skupince s instruktorem nebo v pohodlí domova, kde vám instruktora nahradí série cviků na DVD. Pilates má také výhodu v tom, že je určen všem lidem v různých věkových kategoriích a své zastánce našel i v řadách mužů. Nejedná se o dynamické cvičení, u kterého máte pocit, že vám srdce vyskočí z těla, ale naopak využívá pomalejšího pohybu a správného dýchání. Trpíte bolestmi zad? Právě Pilates by vám mohl pomoci i v tomto ohledu. Principem cvičení Pilates je zlepšení koordinace, dýchání, flexibility a posílení svalů. Partie, které obvykle trápí ženy, postupně zpevníte a zbavíte se tukových zásob. Břišní, hýžďové, zádové, prsní, stehenní i lýtkové svaly budou pracovat naplno. Ženy očekávají, že změny vyvolané cvičením, půjdou vidět téměř okamžitě. Pilates vás sice ke krásné postavě nepřivede po pár cvičeních, ale zhruba za půl roku změny pozná i vaše okolí a vy si můžete být jisté, že krásné křivky jen tak nezmizí.

bolesti zad

Pilates  obsahuje více než 500 cviků, které se provádějí na strojích, na zemi či s pomůckami a proto vás bude neustále překvapovat. Pravidelné cvičení Pilates vám pomůže se nejen zbavit tuku a mít krásnou postavu, ale zároveň působí velmi příznivě na odstranění bolesti zad či hlavy, uvolnění stresu a odbourání únavy. Pilates je metoda cvičení, která celé jedno století napomáhá k získání vysněné postavy a zlepšení psychické a fyzické kondice. Vyzkoušíte i vy již dávno ověřenou metodu Pilates?

Autor obrázků:  sazztastical

 Štítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz