Začněte konečně běhat!

Domů » Cvičení » Začněte konečně běhat!
run1

Máte chuť vyběhnout vstříc slunečním paprskům a nechat z těla vyplavit endorfiny? Láká vás obutí kvalitní běžecké obuvi a zlepšovat svou fyzickou kondici? Chcete zhubnout? Odpověděli jste si ano? Pak je načase začít s běháním, které vás vrátí do kondice!

Běh jako relaxace

ovocja

Chce to trpělivost, pravidelný trénink a užijete si dokonalý relax včetně povzbuzení. Kromě toho vám běhání nabízí i zlepšení dýchání, protáhnete svaly a stoprocentně nabudíte tělo dobrou náladou. Pokud patříte k úplným začátečníkům, budete potřebovat kvalitní obutí, které představuje prakticky jediný finanční náklad. Běhat můžete v čemkoliv, ale lépe se budete cítit v pohodlném a dokonale padnoucím sportovním oblečením z prodyšných materiálů. Zpočátku běhejte 20 až 30 minut a postupně prodlužujte vzdálenost nebo zrychlujte tempo. Po několika týdnech je vhodné i trasu lehce obměnit, aby vás běhání neomrzelo. Hlavní potíží začínajících běžců je problematické dýchání. Dobře funguje frekvence 3-4 kroky při nádechu, to stejné i při výdechu. Chcete-li u běhání vydržet, měli byste dýchání věnovat dostatek času a rovněž nezapomínat na protažení, které je stejně důležité před i po běhání. Svaly vám za to poděkují, nebudou bolet a brzy budou připraveny na vyběhnutí do terénu.

 harmonie

Česká republika si velmi oblíbila cyklistiku a není se čemu divit. V oblibě stoupá i běh, který lidé provozují cestou do práce, z práce, školy nebo jako odpolední program. A kde si můžete vyběhnout i vy? Třeba 16.5. podpořte akci Run For Help v Poděbradech, kde se běží dva a půl kilometru (start v 10:00) nebo deset kilometrů ve dvanáct odpoledne. 23.5. si můžete vyjít v Praze ze Stromovky až na Vyšehrad nebo o sedm dní později vyběhnout ve znamení color run. V červnu šestého si ženy mohou vychutnat čistě dámskou běžeckou akci na 2,5, 5 nebo 10 kilometrů. Chybět nebude ani nordic walking. Od dubna až po říjen si můžete najít ve svém městě Night Run, kterou podporuje i avon a nebo třeba okusit zábavu na čokoládové tretře, která se běhá v dubnu a květnu.

Autor úvodního obrázku: Arya Ziai 

Autor obrázku v textu: Arya Ziai 

Autor obrázku v textu:  LaVladina

 Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz