Letní talíř plný zdraví inspirujte se!

Domů » Zdravá výživa » Letní talíř plný zdraví inspirujte se!
meloun

V létě chtějí všichni ukazovat své vypracované svaly, dokonalé křivky a štíhlé tělo na obdiv. Ať už patříte mezi ty šťastlivce, kteří si mohou bez ostychu dovolit krátké letní oblečení, nebo se trápíte s nadbytečnými kily, poradíme vám, jak si váhu udržet a zhubnout! V létě se totiž mnoho lidí uchyluje k pestré nabídce letního ovoce, které je ovšem plné zbytečných cukrů a tak ve snaze jíst zdravěji do sebe vlastně zbytečně cpou volné kalorie. Navíc k létu patří voda, pláže, koupaliště a plovárny a s tím spojené i stravování v rychlém občerstvení. Ale kdo by odolal letnímu hamburgeru nebo tradičnímu pouťovému langoši? Zkuste se držet jednoduchých zásad a uvidíte, jak brzy vás omrzí fast food i sladké!

Něco teplého do žaludku

bylinky

I když léto je synonymem pro vysoké teploty, do břicha je potřeba dostat přeci jen něco teplého na zahřátí. Vyšší konzumace suché a zchlazující stravy totiž vede k žaludečním potížím, nadýmání, zácpě nebo plynatosti a křečím v oblasti břicha. Proto je potřeba držet se zásady, že i v létě patří do žaludku něco teplého. Může to být třeba teplá kaše, polévka nebo lehký salát s tepelně upraveným masem či sýry. Z polévek ochutnejte zeleninové ratatouille, jež podpoří hubnutí, zasytí a potěší žaludek. V jídelníčku by nemělo chybět ani zeleninové rizoto, dušená zelenina nebo ovocné krátce dušené kompoty. Rovněž se v létě snažte vyhýbat zbytečnému vyvařování, smažení či pečení. Raději vsaďte na krátké osmahnutí na malém množství oleje, grilování nebo tolik oblíbené vaření v páře. V teplých měsících oceníte i poklady přírody, jako jsou bylinky a koření, které nahradí sůl. Ta zbytečně zadržuje v těle vodu a dělá vás oteklejší. Čerstvé bylinky umí pomoci s hubnutím i dokonale ochutit pokrmy. Na zahrádce nebo v květináči by vám nemělo chybět oregano, tymián, koriandr a libeček! Vyhnout byste se měli rovněž příliš ledových a chlazeným nápojům, značně se podílí na snižování kvality imunitního systému a mohou vyvolávat nedostatek energie. A jeden tip na závěr – svůj den vždy začínejte vlažnou vodou s plátkem citronu neb medem a jablkem.

boji

Stále aktualizujte svůj jídelníček, abyste nespadli do stereotypu a nejedli pořád to stejné. Prohlédněte si novinky na trhu. Skvěle vám zachutná vitaminová bomba jujuba, neboli Cicimek datlový či Čínské datle. Na první pohled vypadá jako sušená datle, má nasládlou chuť a spoustu vitaminu C. Hodí se do kaší, jogurtů nebo třeba pudingů. Kromě vitaminů se řadí mezi skvělé antioxidanty. Ve spíži by vám neměla chybět ani kustovnice čínská, které se právem přezdívá plod dlouhověkosti. Chutná a vypadá jako červené rozinky. Představuje obrovský zdroj vitaminu C a beta – karotenu. Pomáhá se závratěmi, bolestmi hlavy, nespavostí a vyrovnává krevní tlak i cukr v krvi. Podobná rýži a chuťově nevýrazná je slizovka. Ta čistí organismus, uvolňuje napětí šlach a snižuje špatný cholesterol. Podporuje trávení a je skvělým pomocníkem, když vás skolí viróza či chřipka. Pochutnejte si po celý rok na něčem novém!

Autor úvodního obrázku: gney

Autor obrázku v textu: wickenden

Autor obrázku v textu: MarufishŠtítky: , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz