Jednoduché cviky na posílení – inspirujte se cvičením Pilates

Domů » Cvičení » Jednoduché cviky na posílení – inspirujte se cvičením Pilates
úvod pilates cviky

V minulém článku jste se dozvěděli, co všechno Pilates obnáší a čím vám může prospět. Je tedy čas vyzkoušet pár cviků, kterými se pěkně protáhnete. Jednoduché cvičení si můžete vyzkoušet pohodlně doma. Stačí vám podložka a sportovní oblečení nebo obyčejné tepláky a tričko. Pilates, který bývá nazýván západní jógou, může přinést skvělé výsledky. Aby cvičení bylo účinné, musíte dokonale sladit dýchání s pohybem. Vzhůru do oblíbeného cvičení společně s pár cviky.

Základem je správné dýchání

náročný cvik

Známý a na první pohled nenáročný cvik vychází z pozice, kterou jste se učili už ve školce. Na podložce se nachystejte jako na známou „kočičku“ tzn. kolena opřená o podložku a ruce rovněž natažené a zapřené na zem. Potom natáhněte pravou nohu a levou ruku a vytrvejte alespoň 10 sekund a následně opakujte na druhou stranu. Noha i ruka by společně se zády měly vytvářet jednu linii v prodloužení páteře. Další cvik, který můžete vyzkoušet, je leh na zádech s pokrčenýma nohama. Potom zvedněte jednu nohu a nataženou se ji snažte přitáhnout k tělu a zvedněte hlavu od země. Nic nelámejte přes koleno. Ze začátku vám možná přitažení moc nepůjde, přitahujte tedy jen tam, kam vás vaše vlastní tělo pustí. Vsedě můžete také cvičit a posilovat! Posaďte se a natáhněte nohy. Poté je mírně roztáhněte a mějte špičky neustále vzhůru. Upažte a při otočení trupu například doleva se snažte prsty pravé ruky dotknout levé nohy. Při pohybu na stranu a doteku byste měli vydechovat, při návratu do sedu a vyrovnání nadechovat.

 pilates

A nakonec cvik, který zvládne určitě každý. Sedněte si a přitáhněte kolena k hrudníku. Ruce, které přitahují nohy, máte pod stehny. Bradu přitáhněte k hrudníku, lokty držte zeširoka a pak se plynule překulte k lopatkám a zpět do sedu. Cviky, které provázejí Pilates se sice zdají být nenáročné. Vy, ale poznáte, že není vůbec jednoduché cvičit a u toho správně dýchat. Pouze tak ale dosáhnete viditelného zpevnění. Udělejte si chvilku třeba při oblíbeném seriálu a vrhněte se do protahovacích a relaxačních cviků.

Autor úvodního obrázku: teammarche

Autor obrázku v textu:  Robert Bejil Photography

Autor obrázku v textu:  sazztasticalŠtítky: , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz