Dietní léto – štíhlé a fit tělo pro každého!

Domů » Dietní jídelníček » Dietní léto – štíhlé a fit tělo pro každého!
salat

Každé období v sobě skrývá příjemné chvilky i takové momenty, kdy byste radši na vše zapomněli. Léto je báječné v tom, že nabízí obrovské možnosti sportování v přírodě, sezónní ovoce je bohaté a barevně pestré a horké počasí vás odrazuje od pojídání zbytečně těžkých a kalorických jídel. Na druhé straně ti z vás, kdo nemají dokonalé křivky nebo milují zmrzlinu, je léto spíše sezónou, kterou je nutné přetrpět. My vám přinášíme pár rad, jak si z léta udělat dietní období a kila půjdou dolů!

Ve všem hledej vodu

melounek

Do jídelníčku přidejte místo sladkostí šťavnaté melouny. Obsahují totiž až 92% vody a tak vás rychle zasytí. I když mají vyšší glykemický index, nabízejí dávku vlákniny. V létě se nabízí ideální čas pro očistnou melounovou kúru – melouny jsou totiž v této době levné a vy si tak můžete připravit smoothie s melounem, ovocný salát s melounem nebo maso s melounem jako kombinaci moderního menu. A jak v létě vyzrát na kalorie? Najdete je všude a mnohdy je pojídáme v domnění, že jich je málo. Bohužel, i zeleninový salát se smetanovou či majonézovou zálivkou se rázem ze zdravé pochoutky mění v kalorickou bombu. Proto se snažte nahradit omáčky a zálivky jogurtem, sýrem Cottage nebo využít čerstvých bylinek ze zahrádky. Zeleninu můžete dochutit také kvalitním olivovým olejem, citronovou šťávou a špetkou soli a pepře. Letošním hitem je kokosová voda, kterou najdete v regálech pod názvem Pure coco. Kromě osvěžující chutě a kokosové vůně obsahuje tato zázračná voda i mnoho zdraví prospěšných enzymů, které zrychlují metabolismus a pomáhají spalovat tuky. Jako zdravou svačinku si zkuste připravit nápoj z jednoho nadrobno nakrájeného jablka, hrst mražených borůvek a 330 mililitrů kokosové vody.

zeleny caj

V létě byste neměli zapomínat na popíjení zdravého a chutného zeleného čaje. Lístky tohoto čaje totiž pomáhají odbourávat tuky. Vyzkoušejte popíjet jeden týden alespoň pět šálků tohoto lahodného moku a uvidíte, že vás vychlazený osvěží víc, než sladké limonády a v horké podobě naprosto vynahradí kávu. Zelený čaj nemusíte sladit a chutný je ve všech podobách!

Autor úvodního obrázku: superscheeli

Autor obrázku v textu: Public Domain Photos

Autor obrázku v textu: PersonalCreations.comŠtítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz