Dá se zhubnout omezením příjmu potravy?

Domů » Jak zhubnout » Dá se zhubnout omezením příjmu potravy?
Malá porce jídla

Každý, kdo touží zhubnout, jistě za svůj život vyzkouší několik různých metod. Jednou z nich jsou diety založené na tom, že zkrátka budete jíst pouze minimálně. Budete si dopřávat pouze miniaturní porce jídla a většinou pouze zeleniny. Právě na podobném principu je celá řada diet postavena. Jestli vás zajímá, zda opravdu fungují, pojďme se na ně podívat blíže.

Hubnutí omezením množství jídla

Pokud budeme jíst skutečně velmi málo, potom našemu tělu nezbývá nic jiného, než čerpat živiny z uložených tukových zásob. Díky tomu tak budou tyto zásoby pomalu mizet a mi budeme hubnout. Toho skutečně docílíme, pokud budeme potravu odmítat. Celý proces však není tak jednoduchý a už vůbec ne pozitivní, jak se může na první pohled zdát. Odmítáním potravy si totiž můžeme přivodit i zdravotní problémy. Důvodem, proč bychom měli jíst pestrou stravu, je to, aby naše tělo mělo dostatek vitamínů a dalších látek, které potřebuje. Ty nejsou nikde ukládány a čerpáme je pouze z přijaté potravy. Pokud jí však nemáme dostatek, začne dříve nebo později nějaká látka v těle chybět. To může mít vliv na náš celkový metabolismus, na funkci vnitřních orgánů i například na zdraví našich vlasů, pokožky nehtů a zubů. Nehledě na to, že při hladovění se mohou vyskytovat i nevolnosti, závratě či časté změny nálad. Pokud to však budete chtít podstoupit, mějte na paměti ještě jednu věc.

Hladověním sice krátkodobě zhubnete, ale nedá se vydržet stále. Jakmile potom začnete opět s běžným režimem, tělo veškeré zásoby, které vyčerpalo, uloží zpátky, a to během několika týdnů. Výsledkem celé diety bylo to, že jste se několik dnů mučili hladem, zhubli jste několik kilogramů a ty jste posléze zase nabrali. Výsledek je tedy naprosto nulový, a zároveň jste dali výrazně zabrat sému tělu. Chcete-li zhubnout skutečně efektivně, je třeba na to jít úplně jinak.

Autor úvodního obrázku: Kelly SchottŠtítky: , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz