Poznejte sílu bylinek

Domů » Dietní jídelníček » Poznejte sílu bylinek
fenykl

Bylinky jsou nenahraditelnou součástí při přípravě pokrmů, ale mohou vás také zbavit mnoha neduhů a podpořit dietu či shazování přebytečných kil. Nevnímejte je ale jako prostředek, který by vás sám o sobě měl posunout k viditelným výsledkům. Poslouží vám zejména jako skvělá podpora vaší snahy žít zdravěji. Snadno dostupné bylinky jsou mnohdy zbytečně opomíjeny. Víte, jak vám mohou pomoci?

Příroda je mocná čarodějka

mata

Bylinky jsou pokladem pocházejícím z přírody, který si můžete sami natrhat například při příjemné letní procházce nebo vypěstovat na zahrádce. Mezi ty, které vám pomohou s redukcí váhy a postarají se také o rovnováhu hormonů, patří máta peprná, fenykl, černý bez nebo také kopřiva dvoudomá. Máta peprná je charakteristická svou vůní a chutí, která je svěží a jednoduše neodolatelná. Tělu pomáhá zrychlit metabolismus, usnadňuje trávení a tím také zabraňuje pocitu plnosti a nadýmání. Rovněž fenykl, který si můžete splést s koprem, je účinnou bylinou v boji proti trávicím problémům. Fenykl tělo ochlazuje, navozuje pocit sytosti a snižuje chuť k jídlu. Černý bez je doslova pokladnicí silic, tříslovin a vitamínů C. Při užívání černého bezu dochází k dokonalému čistění těla a podpoře celkové detoxikace organismu, která je při dietě neopomenutelná.

kopriva

Kopřivu dvoudomou je možno nazvat všestranným pomocníkem. Blahodárné účinky této byliny, kterou si můžete dopřávat například v čaji, poznáte na pevných a lesklých vlasech. Kopřiva se pozitivně podepisuje například na funkci ledvin, účinkuje při onemocnění dnou, močových cest, bolestech, ekzémy nebo revmatizmu. Tělo důkladně očistí od škodlivin a nečistot. Pokud chcete zabránit ukládaní tuků a dopřát si odpočinek s šálkem něčeho lahodného můžete rovněž zkusit maté připravené z maliníku, ostružiníku a olše nebo ananasu, hroznů a mořských řas.

Autor úvodního obrázku: judi may

Autor obrázku v textu: seelensturm

Autor obrázku v textu: brewbooksŠtítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz