Ryby a plody moře

Domů » Zdravá výživa » Ryby a plody moře
seafood

Zdravý jídelníček, který by vás měl postupně dovést k vysněné postavě, vylučuje mnoho oblíbených jídel. Většinou se jedná o smažená jídla, tučné maso a uzeniny. Pravda je ovšem taková, že co je při dietě zakázáno, chutná většinou nejlépe. Co se ale týče ryb a mořských plodů, těm se vyhýbat nemusíte. Naopak! Ryby a mořské plody tvoří důležitou a nepostradatelnou součást zdravého, pestrého a vydatného jídelníčku. Co vám tedy můžou nabídnout?

Největší zdroj jódu

 ryba

Ryby a mořské plody by měly představovat značnou část jídelníčku. Jejich konzumaci se nevyhýbejte. Nabídky, ceny i nespočet receptů vám už nedávají příliš prostoru pro výmluvy. Svému zdraví velice prospějete a to zejména proto, že právě ryby jsou největším zdrojem přírodního jódu a dále obsahují proteiny, minerály, esenciální tuk, nenasycené mastné kyseliny, stopové prvky a rovněž spoustu vitamíny. Všechny tyto skutečnosti se projeví nejen na vaší postavě, ale především zdraví. Ryby mají blahodárné účinky například na funkci štítné žlázy, která může hubnutí pořádně komplikovat. Pozitivní účinky konzumace ryb se projevují také u revmatické artritidy, rakoviny střev, vysokého tlaku nebo kornatění tepen. Mořské plody jsou vynikajícím zdrojem fosforu, fluoru, draslíku, minerálů a vitamínů. Jejich pravidelná konzumace přispívá ke snížení cholesterolu v krvi a jsou skvělou náplní dietního jídelníčku.

 tuna

Ryby a mořské plody patří k lehkým jídlům, které by se na vašem stole měly objevit 2-3 krát týdně. Dopřát si můžete téměř každý druh včetně tučného lososa. Při přípravě se vyhýbejte příliš častému smažení, smetanovým omáčkám nebo majonéze. Rovněž se doporučuje zcela vynechat uzené ryby. Lahůdka v podobě uzené makrely, šproty nebo sardinky tak musí zůstat v obchodě. Nezapomínejte na důležitý zdroj zdraví, který vám pomůže dostat se na vysněnou váhu a navíc vás nabije energií a zdravím.

Autor úvodního obrázku: Cooking etc.

Autor obrázku v textu: Núria Farregut

Autor obrázku v textu: diekatrin

 Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz