Cvičení ve vodě – aqua zábava!

Domů » Cvičení » Cvičení ve vodě – aqua zábava!
zumba

Cvičení ve vodě může vypadat zprvu nudně, ale rozhodně to stojí za zkoušku! Cvičení ve vodě totiž zlepšuje nejen koordinaci pohybů a koncentraci, vytrvalost či dýchání, ale zároveň během cvičení šetříte klouby, odbouráváte celulitidu a uvolňujete svalové napětí. A to není vše! Mezi další výhody cvičení ve vodě patří podpora kardiovaskulárního systému, lymfatického systému. Jásat budou i lidé se silnou nadváhou, pro které jsou cviky ve vodě ideální. Brzy se zdokonalí samotný pohyb, ohebnost páteře i kloubů. Navíc si během cvičení vodě zlepšíte náladu a eliminujete stres. Jaké cvičení stojí za to vyzkoušet?

Aqua cokoliv!

aquagym

Dříve známý aquaaerobic vystřídaly další mladší „modely“ cvičení. Ať už aquajogging, neboli běh ve vodě nebo aquadance či aquagymnastika. Brzy se zjistilo, že ve vodě se dají cvičit prakticky všechny oblíbené aerobní formy. Zkusit můžete třeba aquawalking, což je lehčí varianta běhu ve vodě. Jedná se o chůzi, která je vhodná především pro jedince s pohybovým omezením, vysokým věkem, obezitou či těhotné. Velký ohlas si získal i aquakickbox, který představuje asi nejnáročnější formu cvičení ve vodě. Během lekce ve vodě pracujete s pažemi, údery, výkopy, skoky a kopy. Rychle se zbavíte tukových zásob a zlepšíte si fyzickou kondici. Pro zábavnou formu posilování a protahování těla stojí za zkoušku aquagymnastika. Během cvičení si zlepšíte držení těla a koordinaci. Ale to není vše! Ke cvičení ve vodě přidejte ještě skoky do vody a synchronizované plavání.

 plavani

Pro milovnice tance, estetického pohybu a ladných křivek se nabízí aquadance. Hodina se skládá z choreografie, kterou doplňují nové prvky. Zatančit ve vodě si tak můžete u country, samby, rumby nebo rychlých disco písniček. Jestliže patříte spíše k samotářům a vodu si lépe vychutnáte jako samostatná jednotka, pak zkuste jednoduše aquafitness a sami si určete, jak bude vaše cvičení ve vodě probíhat. Využít můžete během lekce pomůcek a činek do vody. U okraje bazénu se skvěle protáhnete a posílíte celé tělo. Kromě síly a vytrvalosti získáte brzy kloubní pohyblivost a ohebnost páteře. Pocítíte i úžasné účinky na organismus. Užijte si zábavu, posilování a uvolnění těla v jednom!

Autor úvodního obrázku: teammarche

Autor obrázku v textu: o.did

Autor obrázku v textu: humbert15

 Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz