Běhání v zimě

Domů » Cvičení » Běhání v zimě
boty

Patříte mezi nováčky mezi běžci a nechcete se vzdát skvělého relaxu a pohybu na čerstvém vzduchu ani v chladném období? Nemusíte! Přečtěte si našich pár rad, se kterými vás běhání nepřestane bavit, ani když venku budou padat trakaře!

Nepostradatelné funkční prádlo

běh obl

Základem pro zdravé a dlouhodobě úspěšné běhání je vhodně zvolené oblečení. Nezapomínejte na vrstvy, které jsou důležité nejen pro pocení a správné odvádění potu, ale především v chladných měsících funkční prádlo zamezuje pocitu chladu. Proto se na běh v zimě oblékejte tak, abyste cítili mírný chlad. Po několika minutách se tělo zahřeje a vy se začnete potit, proto zapomeňte na několikero těžkých vrstev, ve kterých byste se nejen nadměrně potili, ale zároveň se pod jeho tíhou zbytečně unavovali. Na ruce oblečte rukavice a nezapomínejte na kvalitní čepici a ochranu krku, protože právě těmito partiemi uniká nejvíce tepla. Pokročilejší běžci si dokonce chrání pouze horní polovinu těla a i v zimě běhají například v šortkách. Je to prosté – nohy musí vynaložit více energie a tělo tak více spalovat, aby mělo dostatek energie na výkon i samotné zahřátí. Rovněž udržujte motivaci, díky které vždy vyběhnete. Dejte si proto jasnou vizi, cíl a moto, které vás udrží při běhání a vy tak s prvními sněhovými vločkami nebudete chtít raději zůstat v posteli. Skvěle působí (především na ženy) plesová sezóna, která je v plném proudu a ženy se chtějí obléci do nejkrásnějších šatů. V zimním období si pořiďte dokonalou výbavu, to znamená proti ledu a skluzu nesmeky a běhejte poblíž svého domova.

běh

Ani během zimního běhání venku nezapomínejte pít. Opatřete si praktickou termosku a vždy ji mějte po ruce. Některé modely se dají skvěle uchopit okolo pasu a vám tak zůstanou volné ruce pro lepší koordinaci rukou. Názory odborníků se zde rozcházejí – jedna skupina tvrdí, že pít se má během tréninku venku, jiní zase poukazují na to, že člověk vydrží bez vody a pár kilometru uběhne bez problémů. Vždy se ale řiďte svým vlastním tělem a nezapomínejte, že v den tréninku byste měli vypít alespoň o litr tekutin více než normálně. Během zimní běhání nezapomínejte dýchat nosem, protože dýcháním ústy si koledujete o pěknou angínu a kašel. Ačkoliv se může zdát, že vás dýchání nosem zpomaluje, brzy si zvyknete a za chvíli budete běhat stejně rychle, jako na začátku.

Autor úvodního obrázku: timtak

Autor obrázku v textu: T-KONI

Autor obrázku v textu: Brooke Nicole Alley~MaddoxŠtítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz