Superpotraviny pro vaši krásu 1.

Domů » Zdravá výživa » Superpotraviny pro vaši krásu 1.
semínko

Už jste slyšeli o superpotravinách, které jsou žádané pro své unikátní složení podporující oslabenou imunitu, prodlužující život, zpomalující stárnutí a předcházející vzniku civilizačních chorob? Chcete zhubnout, zkrásnět a být fit? Pak si dejte jednu superpotravinu každý den a brzy se budete cítit zdravěji, mlaději a lépe. O jakých potravinách je řeč? Potěší vás nejen jejich nízká cena, ale především fakt, že je seženete prakticky kdykoliv během roku a můžete si je dopřát opravdu každý den.

Dary moře, plody i sója

 kaše

Alespoň dvakrát v týdnu by se ve vašem jídelníčku měly objevit mořské ryby – makrela, tuňák, losos nebo sardinky, jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny a tím udržují v pleti vlhkost. Pravidelná konzumace mořských ryb vám zajistí také pevnou a pružnou pokožku, vymizení akné a zdravé fungování srdce. Že vám ryby nechutnají? Pak zkuste do salátů, polévek a vloček přidávat lněná semínka, která obsahují esenciální mastné kyseliny. Významným zdrojem antioxidantů, stopových prvků, minerálů a zdravých tuků je avokádo. Je bohaté na vitaminy B, C, A a E a hodí se zařadit do odtučňovací kúry. Potřebujete si dopřát relax? Bojujete se stresem a únavou? Pak ochutnejte zdravou snídani – ovesnou kaši. Oves je totiž bohatý na vápník, draslík, zinek a hořčík a tělu prospívá při správné funkci střev. Navíc vás ovesná snídaně zasytí a vy nebudete mít nutkání sahat po sladkých lákadlech. Přidejte sušené či čerstvé ovoce, oříšky a připravte si skutečně zdravou a chutnou snídani.

 sója

Kolik jste toho už četli o sójových bobech? Sója je důležitým zdrojem kvalitních bílkovin a izoflavinu, který pomáhá růstu kolagenu. Sója je navíc nedílnou součástí jídelníčku všech vegetariánů a odpůrců masa. Vynechejte jednou oběd z kuřecího a vyzkoušejte třeba sójovou čínu nebo řízečky prokládané sýrem. Spoustu bezmasých receptů najdete na internetu či v kuchařkách. Z ovoce začněte pravidelně konzumovat kiwi bohatý zdroj vitaminu C. Kiwi je osvěžující, nekalorické ovoce se šťavnatou dužinou, která vás ochrání před nachlazením i v chřipkovém období.

Autor úvodního obrázku: globalgrains

Autor obrázku v textu: aussiegall

Autor obrázku v textu: pimpmybodyŠtítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz