Když se chcete připravit na těhotenství II. díl

Domů » Zdravá výživa » Když se chcete připravit na těhotenství II. díl
těhu4

Také jste se rozhodly začít snažit o miminko? Peskujete partnera, aby nekouřil, omezil pití piva, přidal k masu i zeleninu nebo se více snažil v posteli? Pak byste pro zvýšení šance na početí měla udělat něco i vy! Stačí omezit špatné návyky a přidat ty dobré, díky kterým pak bude vaše tělo fungovat mnohem spolehlivěji a přesněji! S čím a kdy začít? Pokud přemýšlíte o miminku, ať teprve tiše nebo už nahlas před ostatními, změny by měly přicházet nyní – pomalu, postupně, ale rozhodně trvale!

Existují i jiné bílkoviny!

goji

Ženy si mnohdy představují pod pojmem bílkoviny pouze sýr, tvaroh nebo jogurt. Přitom ale najdete v mnoha dalších potravinách i jiné bílkoviny, které jsou pro tělo více prospěšné a důležité. Do jídelníčku přidejte luštěniny, ořechy, semínka, vajíčka, ryby a maso. Odborníci tvrdí, že by denní příjem neměl klesnout pod 0,8 gramu na jedno kilo vaší optimální tělesné váhy. Rovněž do svého jídelníčku vpusťte zdravé esenciální mastné kyseliny. Kromě toho, že výrazně podporují plodnost, jsou i velkou úlevou premenstruačního syndromu a bolestí. Vynikající volbou je samozřejmě olivový olej za studena lisovaný, ale také slunečnicový, lněný nebo z vlašských ořechů. Nespoléhejte se pouze na jezení ryb. Mnohdy si to ani neuvědomujete, a místo zdravých tuků do sebe soukáte chemii v podobě chemikáliemi vykrmeného lososa. Raději volte dražší a kvalitnější ryby z volného moře. V těle je rovněž důležitá vyvážená hladina minerálů a vitamínů. Tu podpoříte i zdravým multivitaminovým doplňkem, který by neměl obsahovat cukr, škrob, sůl, lepe, kvasnice či umělá barviva a konzervanty. Proto pečlivě studujte obsah složení a zaručeně dejte přednost zeleným potravinám, přírodním doplňkům, sirupům a šťávám z aloe vera či rakytníku. Velmi zdravou a chutnou pochoutkou je i kustovnice čínská nebo houby reishi a echinacea.

 salmon

Vaše stravovací návyky lze jednoduše změnit. Snažte se držet hlavních zásad – jídlo by se mělo co nejvíce blížit syrovému stavu a přírodě. To znamená začít se stravovat bez chemie, modifikovaně upravených potravin a s láskou k sobě sama.

Autor úvodního obrázku: nicubunu.photo

Autor obrázku v textu: miheco

Autor obrázku v textu: consumedithis

 Štítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz