Když se chcete připravit na těhotenství I. díl

Domů » Zdravá výživa » Když se chcete připravit na těhotenství I. díl
těhu1

Od všech slyšíte, že už je načase ze sebe udělat matku, rodiče potěšit prarodičovskými povinnostmi a chovat se zodpovědně? Možná už jste vysadila hormonální antikoncepci, vykouřila poslední cigaretu a z alkoholu si dopřáváte pouze jednu skleničku kvalitního vína měsíčně. Chcete-li se ale skutečně důkladně připravit na novou životní roli, připravili jsme pro vás pár rad, jak podpořit příchod potomka, posílit organismus a hormonální systém.

Omezte špatné a tělu neprospěšné návyky

těhu2

Pokud skutečně platí při sportu „ve zdravém těle zdravý duch“, pak to bude platit dvojnásob o ovulaci. Některé návyky stačí upravit tak, že rozdíl mnohdy ani nepocítíte, ale přitom výrazně znásobíte šance na početí. Milovnice kávy a sladkého příliš jásat nebudou. Kofein a jednoduché rafinované cukry totiž patří mezi často zakazované potraviny v těhotenství. Bohužel tyto látky ženskému tělu neprospívají ani během snahy o početí dítěte. Vysoká hladina krevního cukru může zabraňovat ovulaci. Najděte si náhradníky místo kávy, černého čaje i sladkostí a minimalizujte tak rizika spojená s těmito potravinami. Stejně tak byste měla omezit alergeny, jako pečivo a mléčné výrobky. Ty jednoduše nahradíte kozími výrobky nebo kefírem. Z mléčných výrobků si dopřejte pouze ty neochucené v zakysané podobě, z pečiva sáhněte po kváskovém či žitném chlebu. Vyrobit si ho můžete doma s celozrnné či špaldové mouky. Ale věřte, že i když si dnes pochutnáváte na lahůdkovém salátu se čtyřmi rohlíky, bez pečiva se dá fungovat velice dobře a vašemu tělu se výrazně uleví. Běžné bílé pečivo dostupné z pšeničné mouky je totiž zbaveno důležitých nutrientů a vašemu tělu prakticky neprospívá.

těhu3

Jestliže chcete s omezovacími návyky začít až během těhotenství, možná zbytečně prodlužujete dobu, kdy se budete o samotné početí snažit. Se zdravějším životním směrem byste měli začít několik měsíců před otěhotněním. Vy totiž ještě nemusíte vědět, že jste v prvních týdnech těhotenství, váš plod bude potřebovat kvalitní výživu pro správný vývoj.

Autor úvodního obrázku: velmegunar

Autor obrázku v textu:  TipsTimesAdmin

Autor obrázku v textu: David Leo Veksler

 Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz