Parťáci na hubnutí II. část

Domů » Cvičení » Parťáci na hubnutí II. část
overball

V prvním díle jsme vám představili již známé pomůcky, které najdete ve všech fitness centrech a posilovnách, kde s nimi můžete procvičit a posílit celé tělo. Některé fitness pomůcky jsou vhodné nejen k posílení, ale rovněž najdou své uplatnění ve fyzioterapii. Už jste slyšeli o bulgarian bag nebo thera-band? Kromě oblíbeného overballu, který se využívá také při balančních cvičením nebo jako příjemná podložka pro nohy, krční a bederní páteř, představíme i gymstick – zhruba 130 centimetrů dlouhá tyč, se kterou se v České republice zatím jen lehce seznamujeme.

Inovativní a moderní pomocníci pro posílení těla

 bulgarian bag

Pro některé zatím neznámý bulgarian bag vznikl inspirativní myšlenkou na bulharské pastevce, kteří se udržovali v kondici zvedáním ovcí. Dnes se bulgarian bag používá především při bojových sportech. V čem tkví kouzlo této pomůcky? Pytel se dává za ramena, aby nedocházelo ke zbytečnému přetěžování ramen, a je vhodný k dělání dřepů, výpadů, rotaci a celkovému posílení dolních končetin. Ze začátku neriskujte špatně prováděné cviky a věnujte se tréninku pod dohledem zkušeného trenéra. Ve fyzioterapii se hojně využívá pomůcka thera-band, která je vhodná pro posílení vnitřní a vnější strany stehen, mezilopatkových svalů a břišních svalů. Tento šikovný fitness pomocník je vyrobený z gumy, a tak klade rezistentní odpor. Může být různý – například ze slabší gumy, která se hodí pro lehčí cvičení (po úrazech), nebo hrubší a silnější gumy, jenž zajistí pořádný strečink. Gumu skládejte opatrně, aby se na sebe nelepila.

 gymstick

Skandinávská hračka gymstick se využívá k fyzioterapii i posilování. V České republice zatím není tak běžnou součástí fit center, ale je jen otázkou času, kdy si její používání klienti oblíbí. Jedná se o cvičební tyč barevně rozdělenou podle intenzity odporu, a to od nejlehčí zelené (vhodné k rehabilitaci) přes střední modrou (pro ženy) až největší a nejnáročnější variantu pro muže a zdatné cvičence. Pružná gumová tyč slouží k celkovému posílení těla. Princip funkčnosti je v tom, že na tyč navíjíte délku gumy a sami si tak určíte, s jak velkým odporem budete pracovat. Na závěr cvičení by vám neměl chybět ani již zmiňovaný overball, který skvěle poslouží k relaxaci těla i mysli a pomůže při bolestech krční či bederní páteře. Věnujte se cvičení doma – rychle, levně a kdykoliv budete mít chuť!

thermaband

Autor úvodního obrázku: Dariene Mor

Autor obrázku v textu:  footscentific

Autor obrázku v textu:  pullsh_active

Autor obrázku v textu:  footscientificŠtítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz