Ovoce by ve správném jídelníčku nemělo chybět

Domů » Dietní jídelníček » Ovoce by ve správném jídelníčku nemělo chybět
Ovocné misky

Řada lidí, kteří se rozhodli zhubnout, na to šlo tou přijatelnější metodou, kterou je právě změna jídelníčku. Právě ta bývá jednou z nejúčinnějších. Naopak tou nejhorší metodou je hladovění, které nejenom že může zanechat vážné následky, ale zároveň nikam nepovede. Pojďme se však zaměřit přímo na samotný jídelníček. Obecně platí, že by měl být hlavně pestrý a složení jídel by mělo být voleno s ohledem na to, abychom skutečně zhubli. Je tedy dobré vybírat takové výrobky, které mají co nejmenší obsahu tuku, cukru a jiných látek, po kterých by naše váha šla zaručeně nahoru. Spolu s tím většina lidí i počítá kalorie. Ne vždy to je však ta správná cesta.

Ovoce a kalorické hodnoty

Kalorie má každá potravina, kterou zkonzumujeme. Snad jedinou potravinou, nebo spíše nápojem, který kalorie nemá, je čistá voda z kohoutku. Mimochodem, právě ta se při hubnutí doporučuje pít. Pojďme se ale vrátit k původnímu problému, kterým je kalorická hodnota potravin. Mnoho lidí počítá i hodnoty u ovoce, což určitě není ta nejlepší volba.

Samozřejmě některým druhům ovoce je dobré se vyhnout, jelikož jejich kalorické hodnoty jsou skutečně extrémní. Především se jedná o datle nebo kokos. Obecně však není problém jíst jakékoliv ovoce, bez ohledu na jeho hodnoty. I když do těla dostaneme o něco více kalorií, dostaneme do něj i celou řadu vitamínů. Ty naopak mohou pomoci našemu metabolismu a ten zrychlí spalování našich tuků. Dostaví se tedy opačný efekt, než čekáme, jelikož díky ovoci zhubneme více, než pokud bychom si ho nedali. Samozřejmostí je, že vitamíny jsou vhodné i pro fungování našeho těla jako celku.

Když už o ovoci mluvíme, máme na mysli hlavně to čerstvé. Tomu sušenému je lepší se raději vyhnout, jelikož bývá proslazováno obrovským množstvím cukru. Je tak nejenom extrémně sladké a kalorické, ale má v sobě i menší množství důležitých látek.

Autor úvodního obrázku – čerstvé ovoce: jpopesku1Štítky: , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz