Nekažte si dietu nesprávným pitným režimem!

Domů » Jak zhubnout » Nekažte si dietu nesprávným pitným režimem!
šťávy

Dieta je plná nekončícího počítání kalorií a úprav jídelníčku. Veškerá snaha ale může být zmařena nesprávným pitným režimem. Víte, jaké množství a druhy tekutin si můžete při dietě dovolit? Neztěžujte si svůj boj s přebytečnými kily a uveďte svůj jídelníček s pitným režimem do optimální rovnováhy.

Nezapomínejte pít

 voda

Člověk by měl denně vypít alespoň dva litry tekutin. A to také platí při dietě. Nesnažte se odvodňovat nebo nahrazovat tekutiny jídlem či jinou formou. Příjem tekutin je při dietě velice důležitý, protože právě díky nim dokáže tělo vylučovat škodlivé látky a také se podílí na správné funkci metabolismu. V případě, že se pravidelně věnujete cvičení a sportovním aktivitám, měli byste svůj denní příjem tekutin ještě zvýšit. Ptáte se, které druhy tekutin jsou pro dietní režim ideální volbou? Největší podíl by rozhodně měla tvořit čistá nejlépe neperlivá voda. Neobsahuje žádné cukry, neohrozí vás žádnými kaloriemi a díky svým vlastnostem je pro tělo velice prospěšná. Dalším vhodným nápojem jsou neslazené čaje. Černý čaj podobně jako voda neobsahuje téměř žádné kalorie a zelený čaj urychluje metabolismus. Snížit byste měli akorát množství ovocného čaje. Když se řekne čaj, může se vám vybavit jeho forma v podobě ledových čajů tzv. ice tea. Těm se úplně vyhněte. Pro svůj obsah cukru i energetických hodnot nejsou v případě, že chcete zhubnout, vhodné.

dieta

Kolem popíjení kávy při držení diety jsou stále otazníky. Názory jsou rozmanité, nicméně pokud pijete černou kávu bez mléka a cukru, neměla by vám vůbec uškodit. Denní pití kávy by mělo být v rozsahu 1-2 šálků denně. Pokud se svého návyku na kávu neumíte zbavit, a rovněž se neobejdete bez cukru nebo mléka, pokuste se alespoň snížit její příjem. Ani mléka se vzdávat nemusíte! U diety je doporučována konzumace nízkotučného nebo sójového mléka, které stejně jako běžné mléko dodávají tělu potřebné kalcium. Úplně vynechat byste měli ovocné šťávy, slazené limonády a samozřejmě alkohol.

Autor úvodního obrázku: dminovsky

Autor obrázků v textu: healthydieting

 

 

 Štítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz