Jaké potraviny byste měli při hubnutí rozhodně vynechat?

Domů » Zdravá výživa » Jaké potraviny byste měli při hubnutí rozhodně vynechat?
Smažený kuřecí řízek

Ačkoliv mnoho lidí zastává názor, že správná dieta je založena pouze na hladovění, opak je pravdou. I při dietě mi měl mít člověk dostatek jídla. Ale samozřejmě toho správného. Pojďme si společně shrnout, co by dietní jídelníček rozhodně neměl obsahovat. Tou nejhorší látkou při hubnutí jsou samozřejmě cukry. Ty naše tělo sice potřebuje, ale pouze v menším množství. Pokud to s hubnutím myslíme vážně, měli bychom vynechat všechna sladká jídla a samozřejmě také slazené nápoje. Mnoho z nich obsahuje takové množství cukru, že jedna jediná sklenka pokryje téměř polovinu naší denní dávky, kterou tělo potřebuje. Rozhodně se tedy rozlučte i se sladkým pečivem či různými zákusky.

Zkuste omezit tučná jídla

Druhou „zakázanou“ potravinou jsou tučná jídla. Tuk se nachází téměř všude, a proto bychom měli volit ty potraviny, které ho neobsahují. Rozhodně tedy vynechejme například bůček a podobná masa, která ho obsahují více než dost. Totéž platí i o smažených hranolkách, bramborových lupíncích a dalších věcech, které jsou tukem doslova nasáklé. Pokud bychom tyto výrobky konzumovali pravidelně, nikdy nezhubneme a naopak budeme stále jenom přibírat. Na smažených jídlech je postavena i většina českých fast foodových řetězců a je tedy nutné jejich jídlo vynechat. Pokud to neuděláte, nikdy nezhubnete. Ačkoliv nabízejí i saláty, často je v nich kalorický dresink či například smažené kuře a tedy zdravý efekt je nulový.

Vyhněte se alkoholu

Další skupinou potravin, nebo lépe řečeno nápojů je alkohol. Ač se to nezdá, je skutečnou kalorickou bombou. Především potom pivo, víno a různé ochucené likéry a jiné nápoje. Ty totiž obsahují enormní množství cukru a jiných látek, které způsobují růst naší hmotnosti. Pokud nás čeká důležitá oslava a nechceme hostitele urazit, volte raději čisté destiláty, jako například slivovice, která má oproti zmiňovanému pivu mnohem méně kalorií.

Autor úvodního obrázku: avreneŠtítky: , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz