Dietní bludy – nenaleťte! I.díl

Domů » Jak zhubnout » Dietní bludy – nenaleťte! I.díl
citron

Ze všech stran slyšíme rady, jak zhubnout – dočtete se o nich na internetu, v časopisech věnovaných výživě a hubnutí, dokonce existují pořady o hubnutí nebo v rádiu speciální dostaveníčka s nutričním doporučením. Mnohdy se může stát, že se v tom množství rad ztrácíme a není se čemu divit. Dietní mantry nás ale vodí za nos a vy byste si měli dát pozor na to, co vlastně jíte, čemu věříte a zda jsou rady skutečně účinné.

Bludy o jídle – po ananasu se hubne

ananas

Sladký tropický ananas je označován jako ideální zdravá pochoutka, která nejenže skvěle chutná, navíc podporuje hubnutí díky obsahu enzymu bromelain, který útočí na tukové buňky. Nezapomínejte ale, že ananas má docela vysoký glykemický index, takže brzy dostanete hlad a projeví se chutě na sladké. Ananas může být zdravou a chutnou svačinkou, ale stejně jako u hroznového vína a banánů si dejte pozor na kalorie. Lidé stále hledají něco, co dokáže rozpustit tuky v těle. Možná proto se uchylují k přesvědčení, že zhubnout třeba po citronové vodě nebo light výrobcích. Ovšem pozor! Citron ve vodě je lepší než kostka cukru nebo sladký sirup, rozhodně se ale nejedná o prostředek na hubnutí. Citron vám dodá vitamin C, ochutí vodu nebo čaj, ale žádný zázrak nečekejte. Velkou chybu dělají lidé i v tom, že věří reklamním trikům v podobě light výrobků. Zní to skvěle – lehké, zdravé, chutné a …. A tak nějak tomu něco nesedí, nemyslíte? Přesně tak! Aby light výrobky „držely“ tvar, barvu a konzistenci, je potřeba někde ubrané tuky a cukry uschovat. Navíc light výrobky nás nakonec donutí sníst více množství, protože nás méně zasytí. Kromě toho přijímáte především chemii.

jogurt

Známé pravidlo „jezte malé porce“ má taky jeden háček – co je to vlastně malá porce? Pro někoho to může dezertní talíř, jiným se zdá jako menší normální porce a tím pádem se nemůžete divit, že přibíráte a hubnutí se míjí účinkem. Malá porce by měla odpovídat množství velkému asi jako vaše dlaň. Ovšem nezapomínejte na zlaté a pravdivé pravidlo, že chcete-li zhubnout, musíte sportovat a přijímat méně kalorií, než je váš denní výdej. Těšte se na další odhalení špatně mířených a řečených rad, které vám brzy představíme!

Autor úvodního obrázku: rpavich

Autor obrázku v textu: courtney_80

Autor obrázku v textu:  theimpulsivebuyŠtítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz