Chutě na čokoládu a chipsy? Co to znamená?

Domů » Zdravá výživa » Chutě na čokoládu a chipsy? Co to znamená?
sladké

Nedokážete si představit ani jeden den bez čokolády? Je pro vás nepředstavitelné večer u televize sedět bez balíčku chipsů? Ovládá vás touha po pořádné flákotě masa? Právě takovéto výkyvy, kdy si zkrátka  neumíte odepřít jídlo, mohou signalizovat deficit některých významných látek ve výživě. Zároveň mohou být upozorněním, že vaše tělo je vyčerpané.

Nedostatek vody

 slané

Neovladatelné a především pravidelné chutě na slané mohou znamenat nedostatek vody v těle. Právě slanými chipsy a křupkami se tělo snaží z nadbytku soli, který výrobky obsahují, utvořit zásoby tak, aby tělo netrpělo dehydratací. Přepadne-li vás chuť na brambůrky či jinou sladkou mlsku, vypijte místo pojídání prázdných kalorií dvě velké sklenice vody. A co nám chce tělo sdělit, když saháme po sladkém? Pokud je vaším nutkáním po každém obědě sáhnout po sladkém zákusku nebo dortíku, může vaše tělo trpět nedostatkem sacharidů, což je důsledek nevyvážené stravy s nedostatkem obilnin a příloh. Jedná se o častou chybu lidí, kteří se snaží o snížení energetického příjmu a živí se především zeleninou a bílkovinami. Tělo ale potřebuje také sacharidy, které najdete například v ovoci. Zapomeňte na rychlé cukry, které vás nezasytí a zbytečně si je tělo bude ukládat na horší časy. A jak je to s čokoládou? Chuť po tabulce lahodné hnědé hmoty může být spojena s nedostatkem hořčíku, mědi a železa. Ovšem čokoláda, jako kouzelná kamarádka a utěšovatelka, je většinou způsob, jak zklidnit své emoce, navodit stav blaha a euforie.

 steak

Co vám tělo chce říct, když toužíte po pořádném kusu masa? Jasný signálem je nedostatek železa. To najdete kromě masa také v ovesných vločkách, luštěninách, rýži a kukuřici. Steak si raději dopřejte k obědu s bohatou zeleninovou přílohou než večer. Je totiž známo, že železo se hůře vstřebává večer a naopak je nejlépe využitelné po ránu. Nebraňte se svým chutím a vnímejte vlastní tělo, které vám jasně ukáže, které vitaminy a minerály mu scházejí a začněte s vyváženým jídelníčkem. Sami uvidíte, jak se vaše chutě upraví a postupně zcela vytratí.

Autor úvodního obrázku:  charlottejeansphotography.

Autor obrázku v textu:  Renee Fowler

Autor obrázku v textu: taraleŠtítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz