Proč ženy tloustnou? 1. část

Domů » Jak zhubnout » Proč ženy tloustnou? 1. část
jídlo1

Vytáhla jste ze skříně kalhoty z minulého roku, ale ani při zatajeném dechu se do nich nezvládnete nasoukat? Vynecháváte tučná i sladká jídla, ale ručička váhy se neposouvá? Pak možná děláte následující chyby, které trápí téměř všechny ženy. Zjistěte, co uškodí vaší postavě a jak se vyvarovat zbytečnému přibírání.

Chyba č. 1 – přílohy

 rýže

Pokud si myslíte, že na oběd spořádáte spoustu zeleniny a trochu sýra nebo masa a vaše váha poletí dolů, jste na velkém omylu. Právě přílohy, které si ženy často odpírají, jsou důležitým zdrojem sacharidů. Proto přílohy jako rýže, brambory, těstoviny nebo pečivo nevynechávejte a dopřejte si kompletní skladbu nezbytných živin pro správně fungující organismus. Nezapomínejte na správný poměr energetického příjmu během dne – ten by se měl rovnat asi následující rovnici: 30 procent zastřešují kvalitní bílkoviny, 40 procent tvoří sacharidy a tukům zbývá 30 procent. Příliš málo jídla vám může zase způsobovat špatnou náladu a nedostatek elánu. Proto nezapomínejte na pravidelný příjem. Na svačinku si dopřejte například fresh džusy nebo smoothie z čerstvého ovoce. Pokud ale pijete džusy z koncentrátu, sladké kolové nápoje, limonády a různé energetické drinky, zásobujete tělo nadměrnými dávkami cukru, které se okamžitě uloží tam, kde právě nechcete – do bříška, pasu, boků a stehen. Právě pití sladkých nápojů může mít vliv na vaše tloustnutí.

 jídlo3

Někoho zase trápí opačný problém – a to je velmi nízký přísun jídla. Pokud jíte skutečně poskromnu, začne být vaše tělo ve stresu, protože se začne projevovat nedostatek bílkovin, sacharidů, tuků nebo vlákniny. Kromě špatné nálady, poškozování metabolismu vede špatné stravování k nesprávnému rozložení tuků a svalů v těle. Najděte zlatou střední cestu, vyvarujte se návalovému přejídání, dopřejte si vydatné a energeticky vyvážené porce a sladké sirupy, šťávy či limonády vyměňte za bylinné čaje a minerálky. Samy brzy pocítíte ten rozdíl, nový elán a mnohem lepší náladu.
Autor úvodního obrázku:  SammyJayJay

Autor obrázku v textu:  .Manisha.

Autor obrázku v textu:  social.englishmeŠtítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz