Zdravá snídaně na mnoho způsobů!

Domů » Zdravá výživa » Zdravá snídaně na mnoho způsobů!
snídaně3

Vzpomínáte si na pořekadlo „Snídej jako král“, které vás nabádalo k bohatým snídaním? Připravili jsme pro vás pár tipů na zdravé snídaně, které vám budou chutnat, naučí vás pravidelnému stravování na počátku každého dne a navíc poznáte nové chutě a způsoby stravování. Snídat nemusí být otrava, naučte se snídat jako král – jídlo je potřeba užívat si, vnímat a také připravovat s chutí!

S prázdným žaludkem ne!

snídaně

Jestliže nepatříte mezi fanoušky snídaňových orgií v 6 ráno, naučte se alespoň dodržovat pravidlo, že snídani nebudete vynechávat ani zanedbávat. Jestli si myslíte, že snídaně znamená kafe z automatu se sušenkami, jste na omylu. Snídaně musí být vyvážená, složená z kvalitních bílkovin, které udrží hladinu cukru dlouho vysokou a vás tak nebudete honit hned za hodinu mlsná. Na snídani si ve svém dni vyhraďte alespoň dvacet minut. Pokud patříte ke spáčům, připravte si všechny ingredience pro ranní stolování den dopředu, nezapomeňte si hezky prostřít stůl a vychutnávat si snídani pomalu v klidu a především vsedě. Mnoho pracovně vytížených lidí řeší snídani až v práci, což se nevylučuje. Špatně ale je, pokud snídáte ve spěchu nad klávesnicí, ještě u toho telefonujete nebo se nesoustředíte pouze na jídlo. Využijte pracovních přestávek a snídejte s chutí v kuchyňce nebo místnosti určené pro stravování. Pokud chcete zhubnout nebo si udržet své křivky, budete se muset vzdát snídaní typu croissant, muffin a jiné pochutiny lákavě vyhlížející z vašeho oblíbeného stánku u metra.

snídaně2

A jaká by tedy snídaně měla být? Rozhodně pestrá! Do snídaňových pokrmů zahrňte kvalitní bílkoviny, sacharidy a dobré tuky. Chybět by neměla ani vláknina, která zajišťuje pocit sytosti. Než se pustíte do hodování, dopřejte tělu pitný režim. Stačí na lačno vypít sklenici vlažné vody s citronem nebo bylinný čaj. Jestli se vám nechce chystat slaná snídaně, vyzkoušejte rychlé a chutné ovesné kaše, které můžete doplnit ořechy, čerstvým ovocem nebo lžičkou medu. U slaných variant nezapomínejte pečivo doplnit vždy čerstvou zeleninou. Ideální slaná snídaně vypadá podle výživových odborníků asi takto: kvalitní celozrnné pečivo (žádné obarvené bílé housky!), kvalitní tuk (například lučina nebo Cottage), jako zdroj bílkovin skvěle využijete libovou šunku, vejce nebo méně tučný sýr. A samozřejmě zelenina! Vhodné jsou i tvarohové pomazánky. Bílý jogurt můžete nahradit třeba sójovým mlékem nebo acidofilním kefírem. Chutné a zdravé jsou i produkty z kozího mléka. Dobrou chuť!

Autor úvodního obrázku: meglet127

Autor obrázků v textu: with windŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz