Zaměstnání aneb jak nepřibrat 2. díl

Domů » Zdravá výživa » Zaměstnání aneb jak nepřibrat 2. díl
sandvič

Při pohledu do zrcadla se na vypouklé bříško, zavalitá stehna či celulitidu na zadečku vymlouváte na sedavé zaměstnání, které je příčinou vašich nedostatků? Udělejte konečně něco pro své zdraví a začněte se správným a vyváženým stravováním, díky němuž se budete cítit lépe, zhubnete a najednou získáte i více energie. Tento díl je zaměřený právě na kancelářské myšky, které trápí dva extrémy – buď nejedí prakticky vůbec, dopují se kávou a vše si vynahradí večer, v klidu doma nebo naopak jedí pořád. Jak z toho kolotoče ven?

Živte mozek

 svačina

Říkáte si, co je špatného na tom, jíst během práce u počítače, kdy sedíte ve vyhřáté kanceláři a všude čtete, že výživoví experti radí jíst pravidelně? Jde o to, co jíte s očima upřenýma na monitor. Pokud cestou na toaletu zastavíte u automatu a místo zdravé svačinky spořádáte sušenky, bagetu nebo tyčinky, je to špatně. Ovšem pokud si z domu přinesete nakrájenou zeleninu, vůbec nic se neděje. Důležité je v tomto případě omezit dopolední příjem sacharidů a tuků. Po těžkém jídle budete unaveni, kila půjdou nahoru, vaše pracovní morálka i výkonnost poklesne a o to více se budete mít tendenci dojídat něčím dalším, co by vám  mělo dodat energii. Velký vykřičník visí i nad lidmi, kteří pracují ve velkém stresu a nedokáží se plně koncentrovat na práci. I to ovšem ovlivníte správným jídelníčkem. Proto začněte více než své tělo živit především mozek – tzv. Brain food, která by měla obsahovat především ořechy, semínka, med, kvalitní maso a samozřejmě ovoce a zeleninu.

 večeře

Jak tedy omezit tloustnutí v práci? Snídejte doma. Vyhnete se tak nebezpečí, že snídani vypustíte úplně nebo si cestou do práce s kručícím žaludkem koupíte koblihy. Udělejte si čas a doma si připravte svačinku, třeba tvaroh s ovocem nebo malý zeleninový salát s kvalitním sýrem. Vynasnažte se omezit svačení či obědvání u počítače. Jídlo si musíte vychutnávat a jíst pomalu. Kdykoliv budete mít čas, zvedněte se, projděte se, vyjděte na čerstvý vzduch nebo si udělejte pochůzku po úřadech a do města. Cvičte u počítače na nohy a posilujte pánevní dno. I jednoduché pětiminutové cvičení vám zrychlí metabolismus a dobije vás dobrou náladou.

Autor úvodního obrázku:  MICOLO J Thanx 4 750k+ views

Autor obrázku v textu:  Aylanah

Autor obrázku v textu:  SodanieCheaŠtítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz