Vyrazte na kolečka – co s sebou?

Domů » Cvičení » Vyrazte na kolečka – co s sebou?
kolo

Jarní paprsky doslova vybízejí obléct sportovní boty a vyjít do lesa, parku nebo na hory. Baví vás ale spíše šlapání do pedálů? Pak vyrazte na kole, kolečkových nebo třeba koloběžce, která se stává hitem posledních let především ve městech. Jakou výbavu zvolit a co od sportu na kolečkách očekávat?

In-line vítězí

inline

Kolečkové brusle jsou ideální aerobní pohyb na povzbuzení kardiovaskulárního systému a skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí zhubnout. Ovšem jednou týdně vyjížďka nestačí. Vyrazit byste měli alespoň třikrát týdně minimálně na 35 minut. Hlídejte si tepovou frekvenci a nezapomeňte na závěrečné protažení! Líbí se vám in-line bruslení, ale zatím nemáte potřebná kolečka? Začátečníkům doporučujeme modely fitness s pohodlnou botou, dobrým odvětráním a odnímatelnou brzdou. Pohyb na kolečkových bruslích je oproti běhu šetrnější pro vaše klouby a vyrazit na nich tak můžou i lidé s větší nadváhou. Velkou zábavu si užijete i na koloběžce, která už dávno neplatí za dětskou hračku, nýbrž stylovou sportovní potřebu. Při jízdě dáte pořádně zabrat hýždím, bokům, břichu i lýtkám. Pro delší výlety se osvědčily koloběžky s kolem vepředu o průměru 20 palců, vzadu pak 16 palců. Nezapomeňte pravidelně střídat nohy a na vyjížďku si pořiďte opravdu kvalitní obuv. Fenoménem posledních let je i samotná cyklistka. Výběr kola je na vás! Ať už zůstanete u tradiční sportovní verze, kdy je kolo opatřeno nižší hmotností, měkčím odpružením, jinak tvarovaným sedlem a kratšími klikami.

 koloběžka

Vybírat si můžete ale i tzv. holandský typ kola, který je ideální do města. Stačí připevnit košík a nosič. Ušetříte tak spoustu peněz za jízdné, podpoříte životní prostředí zdravou jízdou a navíc uděláte něco pro svou fyzičku. Kromě samotného dopravního prostředku potřebujete mít u sebe další nezbytnosti. Bezpečnost zajistí kvalitní helma, chrániče a pevná obuv. Nasaďte sluneční brýle, rukavice pro jistější držení řídítek zabrání drobným oděrkám a po ruce by vám neměla chybět ani láhev s čistou neperlivou vodou. Užijte si jarní počasí se vším všudy v přírodě!

Autor úvodního obrázku: Franz-Michael S. Mellbin

Autor obrázku v textu: Michael Fraley

Autor obrázku v textu: Martin Vidner

 Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz