Víte, co je to metabolický věk?

Domů » Jak zhubnout » Víte, co je to metabolický věk?
overweight woman body in underwear

Jsou ženy, které vypadají téměř skvěle v padesáti jako ve dvaceti a naopak mladé dívky dnes někdy vypadají stejně jako jejich mámy. Může to být podobné i s metabolickým věkem? Metabolický věk vám napoví jak „starý“ je váš organismus nebo ještě lépe metabolismus. V tomto případě se konkrétně jedná o bazální metabolismus. Pod tímto pojmem rozumíme energii, která je během 24 hodin spotřebována na zajištění životních funkcí, jako je dýchání, trávení, udržení tělesné tepoty, srdeční aktivita a funkce jater, ledvin a dalších orgánů.

Omlaďte organismus

pohoda

Metabolický věk si můžete nechat změřit pomocí speciálního přístroje. Hodnota, kterou se dozvíte, vám může napovědět, které zdravotní problémy by vás mohly v budoucnu provázet. Obecně by hodnota metabolického věku neměla přesahovat váš skutečný věk. V případě, že je tomu tak, měli byste zapracovat na jeho snížení. Prvním krokem je uvědomit si, co může váš vysoký metabolický věk způsobovat a následně návyky nebo styl života změnit.

Lze říci, že lidé s nadváhou či obézní lidé mají metabolický věk vyšší. Také kuřáci, alkoholici, lidé pracující ve stresu a bez kondice či již diagnostikovanými zdravotními problémy patří do skupiny lidí, kteří zvýšení metabolický věk mohou očekávat.

Stop cigaretám a obezitě!

nadvaha2

Otázkou tedy zůstává, jak hodnoty snížit a omladit svůj organismus. Nejlepší je udělat trvalé změny, které vám přispějí k dobré kondici navenek i uvnitř. Změny se projeví okamžitě, jakmile snížíte obsah tuků v těle a zhubnete. Dalším důležitým krokem je zvýšení svalové hmoty. Dejte se do boje s ochablým svalstvem či tukovými vrstvami. Cvičení vám rovněž účinně pomůže snížit metabolický věk. Omezení a následné skončení s kouřením a alkoholem s vaším tělem udělá zázraky.

Nejde o to dělat drastické změny v životě, ale pokusit změnit alespoň něco, co by vám mohlo v tomto ohledu pomoci. Nejdůležitějším faktem ale zůstává to, že změny musí být trvalé. Zdravý životní styl je cestou k úspěchu, nemyslíte?

Autor úvodního obrázku:  Ellipsis Sundays

Autor obrázku v textu: Robert McDon

Autor obrázku v textu: HealthnewsnetŠtítky: , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz