Sport – s čím si dokáže poradit?

Domů » Cvičení » Sport – s čím si dokáže poradit?
sport1

Přemlouváte se ke sportování, říkáte si, že musíte, protože jinak se ručička na váze nepohne? Pak vězte, že sport není spojen pouze s hubnutím, ale dokáže si poradit i s jinými neduhy! Co všechno vám sport nabízí aneb proč se mu věnovat? Neberte sportování jako nutné zlo, ale raději si ho vychutnejte a nechte působit jeho euforizační, antistresové, antidepresivní a regenerační účinky!

Chcete kvalitně usínat? Cvičte!

run

Není nic krásnějšího, než se svalit po náročné lekci ve fitness centru do postele a užít si ničím nerušený spánek. Plnohodnotný spánek vyžaduje dokonalou fyzickou balanci a s tím si poradí fyzické aktivity. Díky pravidelnému cvičení si budete moci užívat hlubší spánek a celkově brzy pocítíte lepší odpočinek. Právě pomocí kvalitního spánku dosáhnete i lepšího psychického stavu, neboť se vám vrátí mladý vzhled a lepší nálada. Nedoporučuje se ale sportovat v pozdních hodinách, poslední fyzickou aktivitu si naplánujte nejpozději 3 až 4 hodiny před spánkem. Pohybovými aktivitami získáte také větší sebevědomí. Je to prosté – s rostoucí silou, dovednostmi a větší výdrží se bude zlepšovat i pohled na vás samotné. Vybudujete si pocit hrdosti, sebevědomí a s novým elánem a přívalem energie budete mít větší chuť do plnění pracovních úkolů. Týmové sporty dokonce posilují sociální vazbu a lidé se díky jim učí spolupracovat. A to není vše! Sport v sobě snoubí další pozitivní vlastnosti, jako například dobrou náladu a koncentraci.

 Young woman weight training

Dlouho se hovoří o tom, že během cvičení se vyplavují endorfiny neboli hormony štěstí. Ty způsobují dobrou náladu, spokojenost a konec stresu. Měli jste náročná den v práci? Pak není nic lepšího než si zaplavat nebo se vyběhat ze všech starostí. Téměř jakákoliv fyzická aktivita má pozitivní vliv i na kvalitu práce a schopnost se soustředit. Abyste posílili koncentraci, stačí začít s posilovacím tréninkem třikrát až pětkrát týdně po dobu třiceti minut. Začněte se sportem nejen proto, abyste zhubli a zpevnili postavu, ale zároveň udělali něco pro svou psychickou pohodu.

Autor úvodního obrázku: torbakhopper

Autor obrázku v textu: Mariya Prokopyuk

Autor obrázku v textu:  LyndaSanchez

 Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz