Speciál o nízkosacharidové dietě II.

Domů » Dietní jídelníček » Speciál o nízkosacharidové dietě II.
nízkosacharidovka23

Pokračujeme v našem nízkosacharidovém speciálu. Dnes si povíme něco o ketóze a rizicích spojených, ostatně jako s každou, s touto dietou. Ketóza se označuje jako stav organismu charakterizovaný zvýšenými hladinami ketolátek v krvi. Tyto se tvoří v játrech, když poklesnou zásoby polysacharidů. Tělo potřebuje polysacharidy pro snadné štěpení cukru, který je zdrojem energie. Pokud se zdroje vyčerpají, přichází na řadu náhradní režim a tím je štěpení zásobního cukru v játrech i svalech, dochází k redukci váhy a k ochablosti svalů.

Ketóza jako lék?

nizkosacharidovka1

Vznikají odpadní toxické látky, které se nacházejí v moči. Právě ketony většinou poukazují na metabolické poruchy, onemocnění cukrovkou nebo dlouhodobé hladovění. Ketóza vám umožní poměrně snadno a rychle zhubnout přebytečné kilogramy a vyrovná vám hladinu cukru v krvi. Příznivci této diety jsou přesvědčeni o tom, že ketóza prostě a jednoduše léčí, především poruchy metabolické nebo autoimunitní povahy. Lidé, kteří touto metodou snížili svou hmotnost, snížili hladinu cukrovku v krvi a krevní tlak. Pravidelným fyzickým tréninkem vám pořádné dávky proteinů podpoří nárůst svalové hmoty, čehož využívají sportovci a kulturisté.

Rizika spojená s dodržováním nízkosacharidové diety

cvičeníčko

Kromě vysokých ztrát vitamínů a minerálních látek a zaplavení těla toxiny, které se obtížně odbourávají a zatěžují či přímo poškozují játra a ledviny, hrozí nadměrné ukládání kyseliny močové v kloubech. Průvodními jevy mohou být únava, bolesti hlavy a kloubů, zhoršení vidění, zápach z úst, nedostatečná mozková výkonnost, dehydratace, zvýšená ztráta sodíku a dalších prvků, ztráta vitamínů, minerálů i nervových buněk, poškození ledvin a jater, zvýšené riziko vzniku rakoviny kvůli rozkladným hnilobným procesům ve střevě, vysoká hladina cholesterolu, což může přinést zvýšené riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a přímého ohrožení srdce. Vedlejšími efekty této diety proto nezřídka bývá zácpa, nadýmání, kožní problémy, ztráta vápníku s možným odvápněním kostí, vznik ledvinových kamenů, srdečně-cévních chorob a mnohých dalších. Nemluvě o tom, že se můžete těšit na nekončící chutě, „honění mlsné“ i hlad.

Autor úvodního obrázku: ultimatecitybootcamps

Autor obrázku v textu: Phil Gradwell

Autor obrázku v textu: thebuffmotherŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz