Proplavte se k dobré náladě

Domů » Cvičení » Proplavte se k dobré náladě
plavani

Že patří voda k létu, víme všichni. Co kdybyste investovali do svého volného času a koupili si permanentku na nejbližší plovárnu, kde si můžete zaplavat po celý rok. Způsobů, jak plavat, je hned několik. Přečtěte si, který styl je nejoblíbenější, nejzdravější nebo nejnáročnější? Najděte si důvod, proč začít plavat a věnujte svému tělu přirozený pohyb. A jako bonus se můžete těšit na úbytek kil i zlepšení fyzické kondice!

Pevná prsa, ruce a nohy

 znak

Plavání je skvělou pohybovou aktivitou pro lidi s nadváhou či trpící obezitou. Voda nezatěžuje kostru a nedochází k nárazům, jako je tomu třeba u běhání. Plavání je účinné při bolestech zad, páteře a dokáže uvolnit celé tělo, odstranit únavu. Plavání ocení lidé s artrózou i ti, kdo chtějí posílit ruce, nohy a především dámy si plavání zamilují pro pevné poprsí. Plaváním posílíte dýchací orgány, zlepšíte činnost srdce a spálíte nadbytečné tuky. Co více si přát? Při vstupu do bazénu se nezapomeňte protáhnout pár tempy. Pro kondiční plavání vybírejte jednodílné a především pohodlné plavky sportovního střihu, ve kterých se vám bude dobře plavat. Začněte tím nejjednodušším – stylem prsa. Tento styl prospívá prsním svalům. Technika patří mezi nejstarší a umožňuje dobrou orientaci ve vodě. Nejrychleji si zaplavete kraulem. Díky poloze těla budete čelit menšímu odpory vody. Nejzdravější styl představuje znak. Při tomto plaveckém stylu se položíte na záda, neboli naznak. Pohyb rukama a nohama připomíná kraula. Jste-li pokročilejší, můžete si troufnout na motýlka, který vychází z pohybu trupu.

 plavání

Pokud patříte mezi amatéry a chcete plavat opravdu správně, svěřte se do rukou instruktorů, kteří vás naučí zdravě plavat prsa, kraula i znak. Záběry by měly být pravidelné a především plynulé. Jestliže vás během plavání chytne křeč do stehna, lýtka či prstů, zhluboka se nadechněte a snažte se co nejvíce nohy napnout.

Autor úvodního obrázku:  Eythor

Autor obrázku v textu:  khamael

Autor obrázku v textu:  brahul90Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz