Podzimní detoxikace – ano či ne?

Domů » Zdravá výživa » Podzimní detoxikace – ano či ne?
foragersnyc

Podzim se blíží a už teď můžete přemýšlet, zda letos zařadíte podzimní detoxikaci organismu i vy do svého jídelníčku. Podzim i jaro jsou těmito očistami vyhlášené, jaké jsou ale plusy i mínusy a co všechno vás čeká?

Plusy v podobě zdraví

Půst a detoxikace znamenají kompletní výměnu jídelníčku a dodržování určitých zásad během období očisty. Nejprve vyřaďte z jídelníčku ty nejškodlivější potraviny, především ty, které dlouho zůstávají v žaludku. Čím méně jídla během půstu sníte, tím lépe. Jeden den vyzkoušejte pít pouze vodu a bylinné čaje, postupně přidejte zeleninové šťávy, které oddychnou trávicímu traktu. Pokud nefandíte odříkání na delší trať, udělejte pro sebe alespoň něco v zimě a v létě – Kanenas.netjednodenní půst, při kterém se pije pouze čistá voda. Kdykoliv během roku můžete svému tělu a organismu odlehčit jednoduchým stravováním, které vám prospěje po těžkém jídle i nemoci. Vícedenní očistná kúra představuje vyškrtnutí nevhodných potravin z jídelníčku, například vynechat smažené, cukry, alkohol, bílou mouku a další škodlivé látky. Detoxikační kúra má za cíl posílit oslabené orgány a ulevit tělu. Při očistě nezapomínejte na dlouhé procházky a lehký pohyb, masáže, uklidňující koupele a správná dechová cvičení. Skloubíte-li všechno dohromady, čeká vás osvěžující a uklidňující efekt pro tělo i mysl a nabité baterky na zimní pochmurné počasí.

Co člověk, to názor

Najdou se i takoví nadšenci, kteří přidají klystýry a vyplachování střev (hydrokolonskopie), které mají zabránit usazování škodlivin v těle. Určitě není úplně ideální volbou, skočit do toho „po hlavě“ a řádně se nepřipravit. Pokud ze dne zrušíte celý váš dosavadní stravovací systém, nečeká vás nic jiného než podráždění, hlad a nervozita, kterou stejně zakončíte v lednici a sníte všechno, co vám přijde pod ruce. Pravidelné detoxikace jsou součástí určitého životního stylu a je tedy pouze na vás, zda-li se tomu budete věnovat pravidelně a skutečně tělu dodáte vše, co potřebuje, nebo vám postačí příjemná podzimní masáž a vitaminy v tabletkách.

Autor úvodního obrázku: Foragersnyc

Autor obrázku v textu: Kanenas.netŠtítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz