Ovlivňuje tloušťka vaše zdraví?

Domů » Dietní jídelníček » Ovlivňuje tloušťka vaše zdraví?
obezita1

Obezita je už dávno označována jako civilizační onemocnění, se kterým se bohužel potýká stále více lidí. Postavte se svému tělu čelem a začněte bojovat s nadbytečnými kily. Uděláte něco významného pro své tělo, zdraví a ušetříte si spoustu nepříjemných komplikací. Ačkoliv se to může zdát nepravdivé, obezita a silné stupně nadváhy výrazně ovlivňují nejen činnost srdce, ale také mají vliv na plodnost a vysoký tlak!

Nádorová onemocnění

dětská obezita

Nadváha, správná životospráva a stres – tyto tři základní faktory zvyšují riziko vzniku nádorových onemocnění. Nezapomínejte také, že patříme k národům, u nichž je na prvním místě nejčastější příčina úmrtí infarkt a hned druhé rakovina tlustého střeva. Proto je vědci spočítáno, že například obézní muži onemocní cukrovou dvakrát častěji než zdraví muži. Stejné je to také s plodností. Obecně platí, že čím vyšší hmotnost žen, tím menší šance otěhotnět. A neříká se to proto, že muži chtějí v posteli samé hubeňourky. Tlustí lidé se špatně pohybují, vyhledávají stále méně sexuální aktivitu a po čase nedokážou být dostatečně aktivní. Pokud už mají plnohodnotný sexuální život, mohou se objevit potíže na první pohled zcela nepatrné. Tuková tkáň je totiž místem, kde dochází k produkci hormonů, ale zároveň se zde hormony vážou. To znamená, že silná nadváha má na svědomí hormonální nerovnováhu, nepravidelný měsíční cyklus a poruchy ovulace.

nadváha

To stejné platí také o krevním tlaku. Čím silnější lidé, tím vyšší riziko vzniku vysokého krevního tlaku. Omezte rizika, která při dlouhodobém neléčení mají na svědomí předčasné úmrtí! Stačí váhu redukovat o 10 procent. V tomto případě byste neměli otálet ani s pohybovou aktivitou pod dohledem lékaře či informovaného trenéra. Pokud budete ignorovat varovné signály svého těla, můžete se dostat do stádia, kdy vám už nebude moci nikdo pomoct a jediné, co ve svém životě omezíte, bude příjem denní dávky tablet a léků proti různým chorobám a nemocem.

Nevhodný životní styl vede také k riziku rozvinutí cukrovky 2. Typu. Tělo je při této nemoci ve velké nerovnováze, za kterou mohou především tři hlavní faktory – kalorická strava (tučná a sladká), nedostatek pohybu a velká míra stresu. Začněte dělat i vy něco pro své zdraví. Zvyšte opět vaši fyzickou výkonnost, psychickou pohodu a vyškrtněte ze své lékařské karty všechny nemoci, postačí vám pouze upravit jídelníček a přidat pravidelný pohyb. Nebojte se změny!

Autor úvodního obrázku:  FightObesity

Autor obrázku v textu:  lwpkommunikacio

Autor obrázku v textu:  eatwellinŠtítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz