Obezita není zdravá

Domů » Zdravá výživa » Obezita není zdravá
Smažené jídlo

Také trpíte nadváhou? Rozhodně to má velmi negativní vliv na vaše tělo, a to v mnoha různých ohledech. Tím hlavním je samozřejmě špatný zdravotní stav. Obézní lidé jsou totiž téměř vždy ve všech rizikových skupinách různých nemocí, především potom nemocí, které se týkají srdce. Nadměrná váha má však špatný vliv i na vaše klouby, jelikož jsou mnohem více zatěžovány. Pokud se však chcete z těchto problémů dostat, není snadnější cesta, než zhubnout. Pokud se k tomu skutečně odhodláte, mějte na paměti, že hubnutí je především pozvolný proces.

Žádné zázračné a ultrarychlé diety vám nepomohou. A pokud ano, tak pouze krátkodobě a za několik týdnů máte váhu opět tam, kde jste ji měli předtím. Stejně tak nemá význam spoléhat na různé přípravky proti chuti k jídlu, nebo na takové, které urychlí spalování tuků. Samozřejmě že jistý význam a slibované účinky určitě mají, ale i bez našeho přičinění nám nepomohou. Pokud však začneme sami, velmi výrazně nám naši cestu za štíhlou postavou usnadní.

Pokud zhubnout skutečně chcete, začněte ihned. Rozhodně nemá význam různé odkládání a předsevzetí, kdy si říkáte, že začnete od pondělí, od začátku měsíce, od podzimu atd. Většinou se tak vše neustále odkládá, až dospějete do toho závěru, že dietu odkládáte již několik po sobě jdoucích měsíců. Ideální je začít ihned. Přitom to nemusí být nijak složité, důležité je jenom dodržovat jasný a pevně daný režim. Ten spočívá v menších dávkách jídla, které jsou rozloženy během celého dne. Jídlo by mělo být hlavně výživné, nikoliv však extra kalorické, tučné nebo přeslazené. K hodné stravě už pouze přidejte pochyb a máte nakročeno k vysněnému úspěchu. Pohyb by měl být samozřejmě také úměrný vašemu věku a fyzické kondici. Raději začínejte pomalu a přidávejte na intenzitě, než abyste si způsobili nějaké zranění například svalů nebo kloubů.

Autor úvodního obrázku: Carl BlackŠtítky: , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz