Nehubnete? Možná kvůli stresu!

Domů » Jak zhubnout » Nehubnete? Možná kvůli stresu!
stres

Máte ukázkový jídelníček, pravidelně se hýbete, ale váha se rozhodla stagnovat a ukazuje pořád tu příšerně vysokou číslici? Možná je na vině problém dnešní uspěchané doby – stres. Stres je pojímám jako negativní změna a spoluviník nejčastěji se vyskytujících onemocnění. Stres může za vysoký krevní tlak, infarkt, žaludeční potíže i bolesti hlavy a zad. Přemýšlíte, jak konečně nepodlehnout stresu? Máme pro vás pár tipů, jak se konečně po hádce s kamarádkou nevrhnout na balíček chipsů nebo v práci pod tlakem nespořádat celou tabulku čokolády.

Jak čelit stresu

sendvič

Postavte se stresu čelem! Je spousta účinných rad, které vás zbaví nejen negativního stresu, ale také vás podpoří v hubnutí. Ukázkovou aktivitou je sport. Během cvičení totiž dochází k vylučování endorfinů, kterým se často nazývá pocity štěstí a díky nim jste chráněni před negativními účinky stresu. Pokud navíc vyzkoušíte aktivity na čerstvém vzduchu, budete se cítit lépe hned dvojnásob. Vyrazte proto na hory, proběhněte se v parku nebo si vyšlápněte na pohodovou procházku. Stačí třicet minut pohybu denně a můžete se těšit na pěkně vyrýsovanou postavu, zbavení negativních emocí a zlepšení psychického stavu. Proti stresu můžete bojovat také správnou životosprávou. Zdravý jídelníček je klíčový pro udržení zdraví, hubnutí a spokojenosti. Odborníci radí, abychom se vyvarovali nadměrné konzumaci kofeinu a alkoholu. Pokud tedy zaháníte stres nebo problémy alkoholem, nezapomínejte, že své tělo plníte zbytečnými kaloriemi, kterých se jen tak nezbavíte! Proti stresu je důležitý také správný a dostatečný režim spánku. Výsledkem slabého spánku je také větší hlad, nervozita a s tím spojený i stres. Proti stresu se ozbrojte úsměvem. Radujte se z maličkostí, které se vám povedou. Nezoufejte, že ručička váhy se posunula jen o půl kila, naopak se potěšte nějakou maličkostí, kterou jste si dlouho přáli. Díky úsměvu a dobré náladě vytvoříte klidný a harmonický domov.

stres

Nejvíce stresu pociťujeme většinou v práci, kde jsou na naše bedra nakládány přehnané požadavky a to zejména při plnění termínů. V těchto chvílích saháme po různých protistresových potravinách a často i cigaretách. Vyměňte tabulku čokolády za vyběhnutí na čerstvý vzduch. Před každou cigaretou se pořádně nadechněte a přestaňte jednat neuváženě. Odměnou vám bude vyrovnaný jídelníček, lepší pocit a přiznejme si to, i jednodušší cesta za vysněnou postavou.

Autor úvodního obrázku: Alan Cleaver

Autor obrázku v textu:  SodanieChea

Autor obrázku v textu:  oKikosŠtítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz