Motivace k hubnutí? Najděte si cíl!

Domů » Jak zhubnout » Motivace k hubnutí? Najděte si cíl!
hubnutí1

Když nejdou kila dolů, ať děláte, co děláte, možná je problém ve vaší hlavě. S určitou motivací a odhodláním vydržet vám mohou pomoci specialisté, ale víte, který je ten pravý? Který z vyškolených odborníků vám pomůže? Připravili jsme pro vás pár rad, které hlásají odborníci přes výživu. Třeba pomohou i vám zatnout zuby a neskončit dietu hned druhý den.

Jak to vidí odborníci

 dieta1

Hubnout můžete i s pomocí kouče. Ten řeší hlavní otázku motivace. Dalo by se říci, že schůzky s koučem znamenají vhodný způsob, jak se vymluvit ze svých prohřešků a hledat způsob, jak se motivovat a vydržet ten dlouhý hubnoucí maraton a kde najít sílu a chuť, pokračovat v úmorném omezování. Ovšem, z jiného pohledu se vůbec hubnutí nemusí stát otravnou a nepříjemnou záležitostí. Díky dietologovi získáte odborníka, který rozumí stravě a zároveň „kamaráda“, abyste se vypovídali ze svých jídelních prohřešků. Není totiž důležitá pouze otázka JAK, ale je třeba si neustále připomínat, PROČ vlastně hubneme.

Máte z hubnutí strach? Možná právě toto hubené zaklínadlo vyvolává asociace typu odříkání, dřiny, omezování a to je zkrátka špatně. Samozřejmě, že nemůžete vydržet hubnout, když s odporem otáčíte kalendář na nový týden s vidinou nového začátku – kolikátého už? Zkuste na to jít od lesa. Hubnoucí kouč vám pomůže najít nový životní styl. Ten může znamenat i velkou změnu v oblasti stravování, popřípadě sportovního vyžití. Hubnutí není jen o odříkání, ale naopak i za sebemenší úspěch je důležité se pochválit. Nedílnou součástí vaší motivace by měly být důvody, proč chcete shodit pár kilo. Ať už vám jako vzor stojí kamarádka, fotky z dřívější dovolené nebo oblíbené džíny, které dnes už nedopnete, je důležité mít motivaci.

 cvičení

Pokud pro vás hubnutí znamená v pondělí ráno stanout tou správnou nohou a omezit svůj jídelníček na ovoce, zeleninu a čistou vodu, jste na velkém omylu. Takové hubnutí nemůže vydržet a navíc si ničíte zdraví. Nemůžete z ničeho nic přestat jíst potraviny a jídla, na které jste zvyklí. Změny dělejte pomalu a po částech. Místo odpoledního dezertu zkuste sladké ovoce nebo zeleninu. Večerní chroupání chipsů vyměňte za hrst oříšků nebo jen omezte konzumaci celého balíčku na čtvrtku. Vaše tělo si časem zvykne na nižší příjem, a pokud vyvážíte jídelníček tak, aby obsahoval všechny potřebné složky, brzy už na sladké či slané pochutiny nebudete mít vůbec pomyšlení.

Autor úvodního obrázku:  TipsTimesAdmin

Autor obrázku v textu:  MOVbandUK

Autor obrázku v textu:  rangevolkŠtítky: , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz