Létejte – s flying jógou!

Létající jóga neboli AERO joga, patří mezi nejmladší odnože tolik oblíbené a vyhledávané jógy. Pokud vás baví samotné relaxační cvičení a navíc se rádi houpete v síti, budete nadšeni! Fly joga je nejen příjemná, ale zároveň je doporučována proti bolestem zad a krční páteře. Celý systém „houpání“ vymyslel tanečník a gymnasta Christopher Harrison, který si kladl za cíl vytvořit cvičení pro každého bez omezení věku, váhy. Pravidelné cvičení má vliv na zlepšení pokožky, prevenci proti vráskám a šedivění, zlepšení paměti i vyrýsování štíhlých svalů.

Pohoupejte tělo i mysl

Nezbytnou pomůckou pro antigravity jógu je speciální měkká síť nazývaná hamaka. Šátek je připevněn ke stropu a unese až tři sta kilogramů. Sítě jsou pravidelně kontrolovány.  Ve vaku se v různých pozicích zavěšuje a protahuje, což má za cíl pružnost těla a zmírnění tlaku na obratle. Tento odlehčený způsob umožňuje pokročilé jogínské pozice a setrvat v nich delší dobu.

6364132227_9b56660017_bHarmonie v sobě sama

Jakmile jednou flying jógu vyzkoušíte, zjistíte, že je to zábavné a účinné cvičení, díky němuž se budete cítit lépe duševně i fyzicky. Zlepšíte si koordinaci pohybu i kondici a rovnováhu. Fit centra naštěstí rychle pochopila, že zájem o létání je obrovský, a proto dnes už po celé České republice můžete navštívit desítky středisek a zalétat si. Už žádné bolesti páteře, namožené bedra nebo skřípavé pocity z plotýnek! Fly joga není namáhavá, naopak sebou přináší velmi příjemný a intenzivní způsob protažení a meditace.

Kde a za kolik

Pocit beztíže můžete zažít v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci nebo třeba Plzni. Lekce se pohybují okolo sto padesáti korun. Flying jóga je bezpečné a účinné relaxační cvičení, které baví mladé i starší bez ohledu na váhu. Nevymlouvejte se na kila navíc, pojďte si zkusit zacvičit hlavou dolů a načerpat novou energii!

Autor úvodního obrázku: Tiutau

Autor obrázku v textu: Karla Sofia

Komentáře 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend