Konec drastických diet!

Domů » Dietní jídelníček » Konec drastických diet!
ovoce uvod

Zapomeňte na hladovění, následné nárazové přejídání a nekonečné omezování. Přestaňte se trápit a vsaďte na potraviny, které vám vykouzlí vosí pas i dobrou náladu.

Tuky a dieta

Každé pondělí začínáte do nekonečna omílanou větou „ode dneška začnu držet dietu“? Nevyvážené hubnutí má na svědomí vedlejší efekty, nevolnost a často i únavu, která vás nakonec donutí sáhnout po něčem sladkém a nezdravém. Pokud sázíte na dietu bez tuků, děláte velkou chybu. Váš jídelníček by neměl být omezen tuky nebo bílkovinami, ve stravě musí být vyvážený obsah všech důležitých a pro tělo nepostradatelných látek a minerálů, proto tuky zcela nevyřazujte.

ovocePodle odborníků by měla dospělá osoba spotřebovat denně asi 10 gramů viditelných tuků, mezi které se počítá třeba tuk natřený na pečivo. Zbytek denní dávky sníme nevědomky jako součást ostatních potravin. Vaše tělo ale tuky potřebuje, aby spalovalo a uvolňovalo uložený tuk. Je to paradox, ale tuky přispívají k hubnutí. Do svého výživového plánu zařaďte pouze zdravé tuky, které jsou navíc potřebné ke správnému fungování nervové soustavy.

Potraviny pro vosí pas

zdravé jídloNašli jsme pro vás superpotraviny, které pomohou s hubnutím, zasytí a vykouzlí dokonalý pas. Vyzkoušejte třeba obyčejný naťový celer, který je plný vlákniny a minerálů. Hodí se do salátů i syrový jen tak ke chroupání. Další skvělou potravinou je oves. Obsahuje méně lepku než žito a uvolňuje pomalu energii. Pomáhá se snižováním hladiny cholesterolu a dá se použít v kuchyni na sladký i slaný způsob. Pokud jste si oblíbili smoothie nebo zeleninové saláty, přidejte do nich semínka Chia, které mají spoustu vlákniny, bílkovin i esenciálních kyselin. Stačí 30 gramů semínek a pokryjete půlku denní dávky vlákniny. Už jste slyšeli o quinoa? Kombinuje v sobě bílkoviny a zásobí vás dostatečnou energií na celé dopoledne!

Jídelníček plný chutného zdraví

Nečekaných chutí na kalorické bomby a nezdravý fastfood se zbavíte jenom vyváženým jídelníčkem. Kvalitní bílkovin zajistí ryby, libové maso, ovčí sýr, oříšky, semínka a cizrna. Nezapomínejte ani na čočku a fazole. Nové kombinace pokrmů vykouzlí chutný kuskus, sladké brambory, artyčoky, lilek, čekanka a fenykl. Hubněte s chutí!

Autor úvodního obrázku: Wickerfurniture

Autor obrázku v textu: Trace Nietert

Autor obrázku  v textu: SweetOnVegŠtítky: , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz