Jednoduché výpady vám pomohou vytvarovat nohy a hýždě

Domů » Cvičení » Jednoduché výpady vám pomohou vytvarovat nohy a hýždě
l

Existuje celá řada cviků, které můžete dělat doma a přiblížit se tak ke své vysněné postavě. Mezi takové patří určitě i různé výpady, které by se daly považovat za jedny z nejúčinnějších tvarovacích a posilovacích cviků v oblasti nohou a hýždí. Výpady tělo nejen tvarují, ale také dávají vzniknout nové svalové hmotě. Pro dobrý výsledek a také bezpečnost a namáhání těla správným způsobem je stěžejní samotné provedení výpadů. Říkáte si, že na výpadech není co zkazit? Nepodceňujte je. V tzv. střižných pozicích si můžete snadno zranit vazy i šlachy.

Správně provedené výpady = sexy zadeček

 výpady2

Před prováděním výpadů je žádoucí se rozcvičit a tělo i svaly zahřát. Ideálně by lýtko mělo svírat s kolenem úhel 90°, záda vyrovnaná a bříško zpevněné a zatažené. Není ale možné úhel vždycky ohlídat a tak pokud provádíte výpady bez trenéra či instruktora, dělejte je podle vašich fyzických možností a snažte se úhlu 90° vždy co nejvíce přiblížit. Výpady rozhodně nejsou vhodné pro lidi se zraněnými koleny, nebo pokud je při výpadech kolena bolí. Výpady je možné dělat pouze vahou vlastního těla nebo také v kombinaci s činkami nebo gumičkami. Výpad se provádí ze stoje, kdy se provede dostatečně dlouhý krok a následuje v podstatě dřep. Záda se nesmí nijak vyklánět, ohýbat či předklánět. Nohy se postupně opakovaně střídají.

 tělo

Výpady můžete provádět vpřed, vzad nebo do stran. Výpad vpřed je velice účinný při posilování stehen a hýždí. Udělejte krok vpřed, noha s kolenem svírá pravý úhel, zadní koleno je prohnuté a téměř se dotýká země.  Výpad dozadu je cvik na stejném principu jako výpad dopředu, s tím rozdílem že krok děláte za sebe. Při výpadu do strany vykročte do boku a v mírném předklonu podřepněte. Výpady znatelně posilují oblast stehen a hýždí a rozvíjí stabilitu a koordinaci, kterou využijete i v jiných sportovních odvětvích.

Autor úvodního obrázku:  Home Gym Body

Autor obrázku v textu:  hillaryrubin

Autor obrázku v textu:  codyamesphotoŠtítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz