Fit tělo a zdravý duch – přivítejte jaro! I. díl

Domů » Jak zhubnout » Fit tělo a zdravý duch – přivítejte jaro! I. díl
happy girl

Po zimě mnoho z nás trpí únavou a právě teď je ideální čas to změnit! Zapomeňte na jarní únavu, pobledlé tváře, unavené oči a alergie nebo nemoci. Máme pro vás několik tipů, jak být na jaře zdravým, silným a fit člověkem!

Mluvte o sobě hezky, bude vám líp!

cizrna

Po hutném zimním jídelníčku je potřeba konečně odlehčit játrům. Tučná jídla vyměňte za lehčí saláty, jablka, hrušky, okurky, ředkvičky, cukety, kukuřici a minimálně dvakrát týdně by se na vašem stole měly objevit luštěniny. Vyzkoušet můžete třeba mungo klíčky, cizrnu nebo fazolky a čočku. Do jídelníčku zařaďte i jarní ovoce a zeleninu, skvělé jsou polévky i husté krémy. A co na snídani? Třeba ovesné vločky! Ty způsobují pocit štěstí, a když přidáte ještě kardamom, med, směs ořechů a semínek, můžete se těšit z dopoledne plného energie. Ve stravě by neměly chybět ani zeleninové šťávy, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu. Zkuste třeba červenou řepu s mrkví a špenátem. Pro odlehčení vyměňte těstoviny, pečivo a rýži za dušenou či čerstvou zeleninu. Z koření se na jarní dochucování hodí hořčičné semínko, oregano, šafrán a kurkuma. Dokáže totiž detoxikovat a její protizánětlivé účinky skvěle působí na lidský organismus. Do jarních salátů použijte i méně obvyklé bylinky – chutná je kopřiva, pampelišky, podběl, medvědí česnek i naklíčená semena řeřichy.

 hamani

K jaru patří i odhalenější a lehčí šatník. A proto byste se na sebe neměla nešťastně dívat do zrcadla jen proto, že jste nestihla sundat vánoční kila nebo vaše postava neodpovídá mírám modelky. Snažte se o sobě mluvit hezky a být šťastní. Pozitivní myšlení a vyrovnaná psychika může mít výrazný vliv na dlouhodobý fit život bez tukových váčků. Nevíte, jak na to? Usmívejte se, nepodceňujte se ani neshazujte. Nebuďte na sebe zbytečně přísní, neutahujte jen opasek a nepleťte na sebe bič. Radujte se z maličkostí, třeba že jste zhubli kilo a vaše snaha vám déle vydrží!

Autor úvodního obrázku:  adadi_mohammed

Autor obrázku v textu: emmadiscovery

Autor obrázku v textu: john.smith7842

 Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz