Důvody, které vás brzdí v hubnutí

Domů » Jak zhubnout » Důvody, které vás brzdí v hubnutí
jablko

Stále se usilovně snažíte zhubnout, ale marně? Potíte se v tělocvičně, ale ručička váhy se neposouvá? Možná děláte chyby, které vaše tělo brzdí. Pokud se totiž domníváte, že postačí trápit se hodinu denně v posilovně a přestat pít sladké limonády, jste na velikém omylu. Tělo si totiž dělá tukové zásoby v mnoha případech, například jste-li ve stresu. Vaše tělo pozná, co potřebujete, a proto se řádně připravuje na horší časy. Právě díky tomu si po celoměsíčním odříkání okusíte kostičku čokolády a najednou máte pocit, že jste snědli celou tabulku. Kde je tedy zakopaný pes?

Tloustnutí souvisí s psychickou pohodou

 Diet?

Fyzický stav je, chtě nechtě, propojen s duševním rozpoložením. Proto přibíráme, když jsme ve stresu. Pro vás před každou zkouškou ve škole, prezentací v práci nebo významnou událostí popadají myšlenky na sladké pokušení, které by vám mělo stres zmírnit. To možná lahodná čokoláda dokáže, ale zároveň se uloží v oblasti pasu, boků, bříška a stehen. Snažte se proto se stresem bojovat, snižte jeho negativní účinky a naučte se ho kompenzovat. Jak? Jakmile budete nervózní, projděte se nebo si třeba zahrajte šachy. Přihlaste se do kroužku jazyka nebo vyšívání a ihned přijdete na jiné myšlenky. Patříte do kategorie impulsivních lidí, kteří se potřebují ze stresu a špatné nálady vybít? Pak je běh, box nebo tanec ideální! Při stresu a nesprávném stravování hrozí zdravotní problémy se srdcem, žaludkem a budou vás provázet bolesti hlavy. Častým problémem žen i mužů je fakt, že i při pravidelné aktivitě nedokáží zhubnout. Čím to je? Možná je problém ve špatně zvolené fyzické aktivitě, která není v souladu s vaším povoláním a duševním rozpoložením. Pokud máte fyzicky náročné zaměstnání, místo dalšího pocení v tělocvičně zvolte relaxaci a pomalé formy cvičení, jako je třeba pilates či jóga. Místo sportu se ale rovnou zaměřte na pravidelný a vyvážený jídelníček, který tvoří 70 procent úspěchu při hubnutí.

 tuky

Tloustnutí může mít za příčinu chybějící lidské porozumění. Lidé touží po někom, kdo jim bude naslouchat, podporovat je a to samé platí při hubnutí. Pokud kolem sebe nebudete mít dost blízkých osob, které vám pomůžou zvládnout těžké životní situace, sáhnete po zbytečných rychlých cukrech a brzy se takové osamocené chvilky projeví na vaší postavě. Snažte se proto najít nějakou vrbu, která vás v nejhorších chvílích vyslechne a zlepší náladu. Může jít o kamarádku, maminku či odborníka. A začněte hledat radost i tam, kde se cítíte šťastni – třeba při malování, kurzu stepování nebo výletu do přírody s vaším čtyřnohým miláčkem.

Autor úvodního obrázku: Bond Girly

Autor obrázku v textu:  andrv3l411b

Autor obrázku v textu:  HealthnewsnetŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz