Držíte dietu? Těchto chyb se vyvarujte!

Domů » Jak zhubnout » Držíte dietu? Těchto chyb se vyvarujte!




jídelní plán

Dali jste si předsevzetí dostat se do formy a zbavit se přebytečných kil? Nebo s nimi již nějakou dobu bojujete, ale výsledky nejsou stále viditelné tak, jaké byste si přáli? Možná děláte chybu už od začátku. Podívejte se, čemu byste se měli při dietě rozhodně vyhnout. Možná se tam skrývá i váš zlozvyk nebo problém. Zbavte se „nedietních“ návyků a posuňte se zase o krok dál k vysněné postavě a ideální váze. 

Hlad je špatným signálem

bikiny

První základní chybou je vynechávání snídaně. Vydatná snídaně nastartuje nejen vás, ale i váš metabolismus. Během dopoledne nebudete mít takovou potřebu jíst a postačí vám menší svačinka. Celkově vynechávání jídla nic neřeší. Při dietě nesmíte trpět hlady! Udělejte si čas na pravidelnou stravu. Často se stává, že po celém dni se nedostatek jídla projeví večer. A potom už jste jen krok od pověstného a tolik známého „luxování“ ledničky. Samozřejmě, že večeře je nutná, ale měla by být menší a lehčí než oběd. Hlad také dává tělu signál, aby si tvořilo tukové zásoby a tak celý efekt způsoben hladověním je opačný. Další chybou je přemíra konzumace ovoce. Ovoce je zdravé, obsahuje velké množství vitamínů, ale také sacharidů a proto si ho dopřávejte v rozumných porcích a nejlépe v dopoledních hodinách. Své místo si najde určitě ve snídani nebo dopolední svačince. Naopak odpoledne patří zelenině! Prohřešky, které se rychle projeví, se také často objevují v nesprávném pitném režimu. Pijte co nejvíce! Každý den byste měli vypít minimálně 2 litry tekutin a to především vodu. Správný pitný režim ovlivňuje vyplavování toxinů a potlačuje pocit hladu. Vyhýbejte se co nejvíce slazeným nápojům a alkoholu. I když to není vždy jednoduché, myslete na to, že tyto nápoje jsou zabijákem diety.

 pití

V neposlední řadě nezapomínejte na pohyb. Cvičit byste měli alespoň dvakrát týdně a do běžného dne byste měli zapojit co možná nejvíce chůze. Hladovění bez pohybu není správnou ani zdravou cestou. Naučte se pravidelně stravovat a cvičit a uvidíte, že výsledky budou za čas znát.

Autor úvodního obrázku:  TipsTimesAdmin

Autor obrázku v textu:  Butz.2013

Autor obrázku v textu:  Steffen Hagemann Photography



Štítky: , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz