Domácí koktejlování – namíchejte si zdravý hit!

Domů » Zdravá výživa » Domácí koktejlování – namíchejte si zdravý hit!
koktejl1

Bary nabízející čerstvě vymačkané šťávy či koktejly slaví obrovský úspěch v každém městě. A není se čemu divit, zdravě a chutně vypadající kombinace ovoce, zeleniny a bylinek vás postaví na nohy, nabudí po sportovním výkonu i uberou vrásky a pár kilogramů. Stačí zvolit správné množství a druhy ovoce a odšťavňování bude vaším denním chlebem.

Co před spaním a co po cvičení?

koktelj2

Povzbuďte imunitu, spánek i cvičení správným koktejlem, který si můžete nechat připravit nebo umíchat přímo v pohodlí domova. Jediné, bez čeho se příprava neobejde, je čerstvé ovoce, jogurt a hrst zelených zdravých bylinek. Před cvičením si namíchejte koktejl z poloviny banánu, červené řepy, dvou menších jablek. Získáte okamžitou energii z banánu, vaši výdrž prodlouží červená řepa a jablíčka vám dodají svěží chuť. Chcete-li získat rychlou dávku energie, připravte si chutný nápoj z hrstky špenátových listů, hrušky a půlky avokáda. Tento nevábně vypadající zelený koktejl doplní vitamin C, B a hořčík. Připravte si ho ráno na povzbuzení nebo odpoledne, kdy vám ubývají síly. A co si udělat před spaním? Vyzkoušejte například banán, mandlové mléko a ovesné vločky (stačí dvě lžíce), které dodají tělu potřebné látky pro relaxaci. Pravidelným popíjením tohoto nápoje dosáhnete kvalitnějšího a delšího spánku.

 koktejl3

Na plný žaludek zase pomůže kombinace poloviny manga, půlky ananasu a dvou lžic bílého jogurtu s kulturami. Jogurt eliminuje bakterie, ananas i mango se pozitivně podílí na úpravě trávení. Lahodnou kombinaci představuje i smíchání mrkve, pomeranče a meruněk, které dohromady tvoří nepřekonatelného pomocníka v boji s příznaky nachlazení. Podpoří vaši imunitu a navíc obsahují velkou dávku beta-karotenu. Potřebujete se detoxikovat? Pak třeba po divokém večírku zkuste připravit koktejl z dvou zelených jablek, dvou limetek a hrstky zeleného ječmene. Vaše játra budou plesat radostí!

Autor úvodního obrázku: kPluto

Autor obrázku v textu: fitgirlcore

Autor obrázku v textu: girlmakesfood

 Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz