Domácí cvičení – díl 3.

Domácí cvičení vás neomezuje časově a také vám dává velký prostor pro výběr jednotlivých cviků či zakoupení různých pomůcek. Cviky, které jsme vám představili v předchozích dvou dílech, jsou prováděny bez cvičebních pomůcek a ne jinak tomu bude i u dílu třetího, kde se dozvíte, jak vytvarovat a posílit ruce a prsní svaly. Pusťte se směle do toho!

Stop povislým pažím

 cvik

V první řadě je potřeba si uvědomit, že paže jsou velmi často vidět a bohužel i opomíjenou částí těla. Trička s krátkým rukávem, tílka nebo šaty dají vyniknout rukám. Ne vždy je to ale líbivý pohled. Nedovolte vašim pažím povadnout. Pomocí těchto cviků budete mít krásné a pevné paže, za které se rozhodně nebudete muset stydět. Začít můžete například klasickými kliky, které se také podílejí na tvarování prsních svalů nebo kliky s úzkým úchopem. Ty se provádějí tak, že z polohy, kdy se opíráte o podložku dlaněmi a koleny, klesáte dolů. Dlaně musí být umístěny pod úrovní ramen a lokty mírně pokrčené. Při klesání pokrčte lokty směrem k tělu, zpevněte břicho a udržujte přirozené zakřivení páteře, což znamená, že zadek nesmí být příliš nahoře ani dole. Ruce rovněž posílíte cvikem, který začíná v sedě. Pokrčte kolena a zvedněte tělo tak, že se budete o podložku opírat pouze chodidly a dlaněmi. Dlaně jsou umístěny kolmo k podložce v šíři ramen. Začněte klesání, kdy lokty směřují dovnitř (k zádům), a pak zpět do výchozí polohy. Používejte ruce, nikoliv zadek!

A zase ty kliky…

 paže

Kliky mají při cvičení obrovský vliv na prsní svalstvo, které se dělí na spodní, střední a horní část. Při úzkém úchopu posilujete zejména vnitřní část prsních svalů, široký úchop se podepíše především na vnějších prsních svalech. Prsní svaly také posílíte jednoduchým cvikem, při kterém si sednete do tureckého sedu, spojíte ruce před hrudníkem a budete intenzivně tlačit dlaněmi do sebe po dobu 20 – 30 sekund. Toto cvičení opakujte čtyřikrát. Nezapomeňte správně dýchat, držet rovná záda a užívat si výsledek z vytvarovaných paží.

Autor úvodního obrázku: HOT! Female ARMS

Autor obrázku v textu: torbakhopper

Autor obrázku v textu: HOT! Female ARMS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend