Domácí cvičení – díl 2.

Domů » Cvičení » Domácí cvičení – díl 2.
břicho

Domácí cvičení, které jsme vám představili v prvním díle, bylo zaměřeno na zpevnění a vytvarování stehen a hýždí. V dnešním díle se budeme zabývat tělesnou partií, která netrápí pouze ženy, ale ve velkém rovněž muže. Ano, jak správně tušíte, jedná se o břicho. Pokud se tedy nechcete na plochá bříška pouze dívat v časopisu, zkuste pár jednoduchých, ale účinných domácích cviků.

 

Osvědčená klasika

 bříško

Tvarování a zpevňování postavy není otázkou pár dnů. Vaše snaha bude zhodnocena pouze pravidelným a dlouhodobým cvičením. Dobrou zprávou je, že v jednotlivých cvicích nemusíte hledat žádnou vědu. Začněte osvědčenou klasikou v podobě sedů lehů. Dávejte však pozor, jakým způsobem cviky provádíte. Sedy lehy se provádějí v leže s pokrčenými koleny a rukama za hlavou. Při výdechu se zvedněte tak, aby lopatky a bedra byly nad podložkou a plynule s nádechem trup přibližujte k podložce. Každá série by se měla skládat z dvaceti sedů, lehů, přičemž trup úplně položíte na podložku až po ukončení série. Cvik si můžete ztížit tím, že sedy lehy budete provádět s propnutýma nahoru nebo tak, aby se nedotýkaly podložky. Série opakujte vždy třikrát. Posílení bočních břišních svalů můžete provádět obdobným způsobem. Jedno koleno opřete přes druhé a zvedejte se směrem ke kolenu. Nohy po sérii vystřídejte, a pokud chcete dát břichu opravdu zabrat, střídejte nohy při každém zvednutí. A když už jste na zemi, roztáhněte ruce do upažení, skrčte kolena a přeneste je na jednu stranu. Takto můžete začít cviky nazývané metronomy, jejichž princip spočívá v přemisťování skrčených kolen z jedné strany na druhou. Ramena a lokty zůstávají na zemi, pánev je podsazená a kolena se při jednotlivých přesunech jen lehce dotýkají podložky. Tento jednoduchý cvik má vliv na posílení dolní část šikmých břišních svalů.

tělo1

Vytvarování břicha a jeho výsledek je závislý pouze na vašem individuálním přístupu. Nenechte se zmást tím, že ani po měsíci nepoznáte výraznější rozdíl. Vytrvejte, výsledky pravidelného cvičení se projeví a vy se budete moci pochlubit krásným bříškem už v létě.

Autor úvodního  obrázku: LaVladina

Autor obrázku v textu: Robert McDon.

Autor obrázku v textu: Alejandro Martinez.Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz