Dietu lze držet i při cukrovce

Domů » Dietní jídelníček » Dietu lze držet i při cukrovce
Zelenina s kuskusem

Pokud trpíte cukrovkou, spadáte automaticky do skupiny obyvatel, které jsou mnohem náchylnější na nějaké to kilo navíc. Ačkoliv cukrovka často vyžaduje pevně daný denní režim i skladbu potravin, lze i při této nemoci celkem snadno hubnout. Jenom je dobré vědět jak na to. I zde samozřejmě platí osvědčená pravidlo, které doporučuje více porcí v menších dávkách během celého dne. Dále již nezbývá, než si jídelníček upravit tak, aby vyhovoval nejenom vám, ale i vaší nemoci. Rozhodně by měli být zastoupeny všechny druhy potravin, aby byla strava co nejpestřejší.

Ovoce a zelenina nemůže v jídelníčku rozhodně chybět

Základem je samozřejmě zelenina a ovoce. Kromě toho byste neměli zapomínat ani na mléčné výrobky a samozřejmě ryby a maso. Zatímco mléčné výrobky a maso volte raději s minimálním obsahem tuku, ryby můžete volit i tučné. Ideální je například losos. Jeho tuky jsou totiž našemu zdraví velice prospěšné. Kámen úrazu však nastává, pokud si jako diabetik budete chtít dopřát sladké jídlo. Zde místo cukru použijte sladidlo, nebo rostlinu zvanou Stevia. Obojí dokáže cukr činně nahradit, aniž by došlo k problémům s vaším zdravím.

Čemu se při hubnutí vyhnout?

Chcete-li se do hubnutí skutečně vrhnout, určitě vám přijdou vhod i informace, jakým pokrmům a potravinám se bezpodmínečně vyhnout. Jedná se nejenom o sladké, ale také světlé pečivo, které obsahuje cukrů více než dost. Stejně tak nejsou vhodné různé paštiky nebo levné uzeniny (kvalitní šunka s velkým podílem masa nevadí). Důležité je také skončit s konzumací alkoholu, jelikož ten je doslova cukrovou bombou. Pokud si nevíte rady, jaké výrobky konkrétně kupovat, je v každém větším obchodě vyčleněno místo, kde najdete potraviny přímo pro diabetiky. Různou inspiraci můžete načerpat i na internetu. Česká kuchyně je rozmanitá a i z mála ingrediencí lze uvařit vynikající jídlo, které bude nejenom skvěle chutnat, ale bude i zdravé.

Autor úvodního obrázku – zelenina s kuskusem: nebulux76Štítky: , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz