Jak si při dietě poradit s večeří

Domů » Jak zhubnout » Jak si při dietě poradit s večeří
jablíčo

Dieta musí být vždy řízena nějakým režimem. Ať už dáte na rady odborníků nebo vlastní zkušenosti, večeře je pořád malou záhadou, kterou spoustu lidí řeší nesprávným způsobem. Někdo je toho názoru, že by se od páté nebo šesté hodiny večerní nemělo jíst a kila půjdou dolů téměř samy. To ale není pravda! Na noc byste se samozřejmě neměli nacpat k prasknutí, ale minimálně 2 až 3 hodiny před usnutím byste na jídlo neměli zapomínat. Budete se cítit fit a v pohodě, což je při dlouhodobém držení diety jeden z nejdůležitějších faktorů.

Nenechte tělo strádat

 večeře1

Stejně jako snídaně je i večeře důležitou součástí denního jídelníčku a to hlavně proto, že nenutí tělo ukládat zásoby energie pro případ nouze, ale pomáhá tělu a metabolismu plynule fungovat. Večerní jídelníček by měl obsahovat dostatek bílkovin, vitamínů a živin, které najdete například v krůtím mase, rybách, zelenině, ale i přílohách jako je kuskus nebo bulgur. Naopak velkému množství cukrů byste se měli vyhnout a také tuky k večeři moc nepatří. Nicméně kvalitní rostlinné oleje si můžete dovolit do salátu nebo na podušení masa. S večeří nespěchejte, vychutnejte si ji co nejvíce. Nekombinujte ji s alkoholem, ale nejlépe s vodou a uvidíte, že se nebudete cítit hladově, tělo nebude bojovat s únavou a ani s neovladatelnými večerními či nočními chutěmi.

Večerní prohřešky

 večeře2

V případě, že pravidelně cvičíte a nedopřejete si večeři, vaše svaly začnou strádat, ranní vstávání bude vyčerpávající a celkově se nemusíte cítit dobře. Nezřídka se stává, že lidé, kteří drží dietu, nakonec večer podlehnou a neodpustí si tzv. bílý sex, při kterém dostanou zásoby v ledničce pořádně zabrat. A to vše je samozřejmě špatně. Proto si udělejte čas a dopřejte si lehkou, ale vydatnou večeři, která vám při hubnutí nebo tvarování postavy rozhodně nebude dělat potíže.

Autor úvodního obrázku: natasia.causse

Autor obrázku v textu: crd!

Autor obrázku v textu: SweetOnVeg

 Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz