Zásadní omyly při sportování – děláte je taky?

Domů » Cvičení » Zásadní omyly při sportování – děláte je taky?
jídlo

Sportujete, protože musíte? Cvičíte, ale všechno vás bolí? Děláte sporty z donucení? Nehubnete? Pokud jste si odpověděli ano, pak je tento článek určen přesně vám! Poradíme vám, jak se vyvarovat omylům při sportování a docílit toho, že se na každou pohybovou aktivitu budete těšit. Nezapomínejte, že pohyb je pro naše tělo naprosto nezbytný a začněte se na něj dívat z té lepší stránky! Uvidíte, jak rychle se vám zalíbí.

Rovnice – méně znamená více – funguje

 cvičení

Ke sportování dohání spoustu Čechů zdravotní problémy, které jsou často spojeny s nadváhou a bolestmi. Většina se s tím ale vypořádá tak, že přijde do posilovny, bez jakékoliv odborné pomoci začne zvedat těžké činky a druhý den toho nechá, protože místo zpevnění těla docílí opaku. Pracujte proto raději s váhou vlastního těla, což je cvičení relativně snadnější a mnohdy účinnější. Pro začátek zkuste správné dýchání a postoje. Právě tohle totiž na bolest zabírá více, než zvedání činek a běhání maratónu. Pokud chcete zhubnout, je správné dýchání nedílnou součástí úspěchu. Pokud budete lapat po dechu, cítit se vyčerpaně a extrémně se potit, pak děláte něco špatně. Během cvičení byste měli být schopni si povídat. Nejen, že budete mít lepší pocit, ale zároveň vás hned po prvním zadýchání chuť sportovat neopustí. Po cvičení byste měli být příjemně unaveni, odpočatí a nabití energií.

 fitness

Během sportování se neporovnávejte s ostatními. Při sportech, jako je jízda na kole nebo běh je příjemné být motivován třeba kamarádkou, se kterou aktivitu provádíte. Ovšem při cvičení jako je jóga je potřeba vnímat pouze vlastní tělo a řídit se vlastními možnostmi. Proto si vůbec nic nedělejte, že zvedáte činky o váze pěti kilo, zatímco někdo vedle vás uzvedne třeba dvacet kilo. Vyhněte se pohledům po ostatních a užijte si svůj vlastní pohyb. Další obrovskou chybou, kterou často děláme, je sportování z donucení. Najděte si vhodnou aktivitu, která vás baví a uvidíte, že si pravidelné cvičení zamilujete.

Autor úvodního obrázku:  simplehealthguide

Autor obrázku v textu:  Go Sport Live

Autor obrázku v textu:  Hilton SedonaŠtítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz