Září – měsíc diet a nových začátků I. díl

Domů » Jak zhubnout » Září – měsíc diet a nových začátků I. díl
jahody

Začátek podzimu je ideálním časem, kdy začít měnit vše, co se vám doposud nepovedlo. Z léta si můžete odnášet pár kil navíc, protože voňavé fast foody na koupalištích, plovárnách a all inclusive na dovolené vzalo za své a na vašem bříšku se rýsuje tukový prstenec. Stejně jako školáci začínají zářím nový školní rok, dejte i vy šanci svému tělu a připravte si celoroční plán, který vás dovede k vysněné postavě, zlepšené fyzičce a výrazně lepší náladě!

V září se nám daří

 dieta

Podle průzkumů je září srovnatelné s jarními měsíci, kdy vyrážíme do posiloven a na nákupy zdravých potravin, abychom zhubli do plavek. Dokonce je září považováno za jakýsi fit boom, kdy oproti Novému roku, kdy se lidé snaží plnit svá předsevzetí zhubnout, plní fitness centra mnohonásobně více. Jde totiž o to, že oproti hubnutí v zimě má podzimní start mnoho výhod. Například je ještě daleko k pečení cukroví, takže se dá určitým způsobem odolávat sladkému pokušení a už není takové horko, abyste museli trávit čas na sluníčku a sport pro vás byl otravná povinnost. Začněte tedy měsíc září s novým štítem, vše špatné nechte za sebou a proměňte babí léto v úspěchy. Ty se odvíjejí především od motivace, ať už vnější – hubnu, protože ostatní hubnou také, nebo vnitřní – těší mě, že dělám něco pro své tělo a cítím se lépe.

 jídlo

Před samotným vytvořením hubnoucího plánu se zeptejte sami sebe, proč vlastně chcete hubnout. Září je totiž výrazně jiné než to novoroční, kdy si často říkáme, že bychom měli hubnout, zatímco v září vám to nikdo nepřipomíná ani vás do hubnutí netlačí. Začněte tedy s malými cíly, které vás posunou dále. Nemusíte hned hubnout dvacet kilo, úplně postačí, když si dáte za cíl shodit pět kilo, které jste přes letní radovánky nabrali. Důležité je také najít vhodnou sportovní aktivitu. Nezačínejte s během, pokud vás trápí silná nadváha, znamenalo by to obrovskou zátěž pro vaše klouby a kolena. Naopak, jestliže patříte mezi úplné sportovní začátečníky, začněte lehkými procházkami a postupně zvyšujte tempo. Ideální aktivitou je plavání, chůze a cyklistika.

Autor úvodního obrázku: Mr.TinDC

Autor obrázků v textu: TipsTimesAdmin

 Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz